Webnoviny - Svet

STV: Strata z koncesií bude asi 1,9 mil. €

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Peter Maďar BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská televízia pocíti stratu príjmov z úhrad za služby verejnosti, táto strata by mala dosiahnuť približne 1,9 milióna eur. Ak budú podporné aktivity úspešné, mohol by sa výpadok znížiť asi o dvestotisíc eur. Na dnešnom rokovaní Rady STV o tom informoval riaditeľ Rozhlasovej a televíznej spoločnosti Vladimír Šujan. U zamestnávateľov sa podarilo výpadok eliminovať, no u fyzických osôb je stále významný, dodal Šujan. Najhoršia je situácia s platiteľmi cez SIPO. Právnické osoby okamžite spoločnosť vyzýva, no u fyzických osôb sa to nedarí. V súvislosti so zamestnávateľmi sa na ďalšie akcie spoločnosť chystá v septembri a októbri.

Nový zákon umožnil periodicitu úhrad podľa vlastného uváženia. Do konca januára dostala spoločnosť 70 percent príspevkov a „až do apríla sa držali.“ V máji prišiel prvý prepad, ktorý sa do júla významne prehĺbil, informoval Šujan. Vtedy nastal poplach, dodal.

Nie je úplne podložené, či súvisí výpadok príjmov s referendom, kde sa jedna z otázok týka práve zrušenia koncesionárskych poplatkov.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM