Webnoviny - Svet

Štyri roky staré ocenenia doručil občanom až nový starosta

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto. Foto: SITA/Gabriel LiptákPREŠOV/STRO­ČÍN 3. marca (WEBNOVINY) – Známemu futbalistovi Jánovi Medviďovi, ktorý hrával za Slovan Bratislava a sedemkrát reprezentoval Československo v medzinárodných zápasoch, udelila jeho rodná obec Stročín v okrese Svidník ocenenie.

Stalo sa tak pri príležitosti 690. výročia založenia obce v roku 2007. Ocenenie však dodnes nedostal. Medviď žije v Bratislave, do rodnej obce chodieva aspoň raz ročne.

Ako uviedol pre agentúru SITA, bol osobne aj na oslavách pred štyrmi rokmi a o žiadnom ocenení mu nikto zo samosprávy nič nepovedal. Dozvedel sa o ňom od rodinných príslušníkov, ktorí mu ukázali články v regionálnych novinách, kde sa písalo o oslavách v Stročíne. Noviny zverejnili aj zoznam ocenených osobností, medzi ktorými figurovalo aj jeho meno, našiel tam aj meno svojho brata Michala a ďalších známych rodákov. Ako sa Medviď neskôr dozvedel, jeho bratovi aj bratrancovi ocenenie doručili po dvoch rokoch.

„Zo Stročína mi každý rok príde na domácu adresu v Bratislave šek na zaplatenie dane, či iná pošta. To znamená, že kontakt na mňa majú,“ uviedol Medviď. Prečo mu za štyri roky neposlali aj medializované ocenenie, alebo mu ho nedoniesli osobne, keď bol v obci, sa mu zdá čudné. Starosta Stročína Ján Drimák dnes pre agentúru SITA uviedol, že je to jeho prvé funkčné obdobie.

V minulom volebnom období nebol ani poslancom obecného zastupiteľstva, preto sa nevie vyjadriť k tomu, akou formou obec odovzdávala ocenenia. Pripustil však, že pri preberaní osobnej agendy po predchádzajúcom starostovi Jánovi Kizovi našiel viac nedoručených ocenení. Chybu napravil, keď tento týždeň osobne doručil tieto ďakovné listy oceneným občanom z obce a odniesol jeden dokument aj do Svidníka. Jánovi Medviďovi ocenenie poslal v stredu poštou do Bratislavy, pričom chybu svojich predchodcov sa snažil vysvetliť v priloženom liste. Vyjadril presvedčenie, že Ján Medviď ho prijme s porozumením, oboch bratov Medviďovcov považuje za významné osobnosti obce.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM