Webnoviny - Svet

Súd s hercom Rastislavom R. odročili

WEBNOVINY.SK

Foto: BRATISLAVA 26. mája (WEBNOVINY) – Pojednávanie s hercom Rastislavom R. a Drahomírom Č., ktorí čelia obžalobe z výtržníctva a podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd, musela dnes sudkyňa Okresného súdu Bratislava III odročiť na 27. septembra na 9:00. Dôvodom bola neprítomnosť obhajcu Drahomíra Č., ktorý je v domácom liečení po dopravnej nehode.

Keďže súd pre neprítomnosť advokáta nemôže konať od decembra, sudkyňa rozhodla, že ak sa advokát Drahomíra Č. nedostaví na súdne pojednávanie, bude ho zastupovať súdom ustanovený náhradný advokát. Podľa obvineného však jeho advokát na súd v septembri príde.

Na súd zároveň neprišla, a to ani pod hrozbou pokuty a predvedenia, svedkyňa prípadu. Sudkyňa rozhodla, že svedkyňu na septembrové pojednávanie nechá predviesť z miesta bydliska alebo z pracoviska. Neprišiel ani Rastislav R. Sudkyňa jeho advokáta upozornila, že si Rastislav R. nepreberá zásielky.

Podľa obžaloby sa Rastislav R. a Drahomír Č. skutkov dopustili v podniku Obluda v Bratislave v júli 2008. Dvojica Rastislav R. a Drahomír Č. podľa prokuratúry najprv slovne a potom fyzicky napadli prevádzkara a zákazníkov. Pokrikovali rôzne heslá, čím verejne prejavovali sympatie k fašizmu. Za výtržníctvo, podporu a propagáciu skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd im hrozí až trojročné väzenie.

Podľa medializovaných informácií údajne herec Rastislav R. pôsobil v neonacistických skupinách Juden Mord a Krátky proces. V slovenskom televíznom seriáli sa objavil v tričku značky Eighty-eight.

Podľa výpovedí obvinených z prípravného konania odmietli, že by niekoho v podniku napadli. Drahomír Č. tvrdil, že sa tam vôbec nezdržali, lebo vycítili, že nie sú vítaní.

„Jediný dobitý som tam bol ja,“ reagoval v decembri Rastislav R. na tvrdenia jedného svedka a dodal, že mal zranenia teleskopickými obuškami a neodviezli ho odtiaľ policajti, ale sanitka. V nemocnici vraj zostal tri dni, ale práceneschopný nezostal.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie