Webnoviny - Svet

Súhrn finalových disciplín - pondelok 15. februára

WEBNOVINY.SK

Didier Defago Foto: AP Photo/Gero BreloerVANCOUVER 16. februára (WEBNOVINY) – Súhrn pondelkových finálových disciplín na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri:
ALPSKÉ LYŽOVANIE
Muži – zjazd: 1. Didier Defago (Švajč.) 1:54,31 min, 2. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,07 s, 3. Bode Miller (USA) +0,09, 4. Mario Scheiber (Rak.) +0,21, 5. Erik Guay (Kan.) +0,33, 6. Didier Cuche (Švajč.) +0,36, 7. David Poisson (Fr.) +0,51, 8. Marco Büchel (Licht.) +0,53, 9. Klaus Kröll (Rak.) +0,56, 10. Michael Walchhofer (Rak.) +0,57,… 52. Jaroslav Babušiak (SR) +5,68.

BEH NA LYŽIACH
Ženy – 10 km voľnou technikou s intervalovým štartom: 1. Charlotte Kallová (Švéd.) 24:58,4 min, 2. Kristina Šmigunová-Vähiová (Est.) +6,6 s, 3. Marit Björgenová (Nór.) +15,9, 4. Anna Haagová (Švéd.) +20,9, 5. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +21,7, 6. Riitta-Liisa Roponenová (Fín.) +25,9, 7. Jevgenia Medvedevová (Rus.) +28,1, 8. Kristin Störmer Steirová (Nór.) +52,1, 9. Valentina Ševčenková (Ukr.) +52,7, 10. Svetlana Malachovová-Šiškinová (Kazach.) +55,5.
Muži – 15 km voľnou technikou s intervalovým štartom: 1. Dario Cologna (Švajč.) 33:36,3 min, 2. Pietro Piller Cottrer (Tal.) +24,6 s, 3. Lukáš Bauer (ČR) +35,7, 4. Marcus Hellner (Švéd.) +37,2, 5. Vincent Vittoz (Fr.) +39,9, 6. Maurice Manificat (Fr.) +51,1, 7. Tobias Angerer (Nem.) +52,2, 8. Ivan Babikov (Kan.) +55,3, 9. Maxim Vylegžanin (Rus.) +55,3, 10. Giorgio di Centa (Tal.) +59,9,… 23. Martin Bajčičák +1:23,0, 40. Ivan Bátory +2:01,8, 54. Michal Malák (všetci SR) +2:46,5.

KRASOKORČUĽOVANIE
Športové dvojice: 1. Šen Sue, Chon-po Čao (Čína) 216,57, 2. Čching Pchang, Ťian Tchong (Čína) 213,31, 3. Aľona Savčenková, Robin Szolkowy (Nem.) 210,60, 4. Juko Kavagutiová, Alexander Smirnov (Rus.) 194,34, 5. Čang Tan, Čang Chao (Čína) 187,11, 6. Jessica Dubeová, Bryce Davison (Kan.) 187,11, 7. Maria Muchortovová, Maxim Trankov (Rus.) 185,79, 8. Tatiana Volosožarová, Stanislav Morozov (Ukr.) 181,78, 9. Anabelle Langloisová, Cody Hay (Kan.) 179,97, 10. Amanda Evorová, Mark Ladwig (USA) 171,92

RÝCHLOKORČUĽOVANIE
Muži – 500 m: 1. Mo Tae-Bum (Kórejská rep.) 69,82 (34,923/34,906), 2. Keiičiro Nagašima (Jap.) 69,98 (35,108/34,876), 3. Džodži Kato (Jap.) 70,01 (34,937/35,076), 4. Lee Kang-Seok (Kórejská rep.) 70,04 (35,053/34,988), 5. Mika Poutala (Fín.) 70,044 (34,863/35,181), 6. Jan Smeekens (Hol.) 70,21 (35,160/35,051), 7. Ju Feng-Tchong (Čína) 70,23 (35,116/35,120), 8. Jamie Gregg 70,26 (35,142/35,126), 9. Jeremy Wotherspoon (obaja Kan.) 70,28 (35,094/35,188), 10. Čang Žong-Čchi (Čína) 70,28 (35,175/35,113)

SNOUBORDING
Muži – snoubordkros: 1. Scott Wescott (USA), 2. Mike Robertson (Kan.), 3. Tony Ramoin (Fr.), 4. Nate Holland (USA), 5. Robert Fagan (Kan.), 6. Lukas Grüner, 7. Mario Fuchs (obaja Rak.), 8. David Speiser (Nem.), 9. Pierre Vaultier (Fr.), 10. Damon Hayler (Austr.).

Pozrite si: Medailová bilancia krajín

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie