Webnoviny - Svet

Súhrn finalových disciplín - streda 17. februára

WEBNOVINY.SK

Nikita Krjukov Foto: SITAVANCOUVER 18. februára (WEBNOVINY) – Súhrn stredajších finálových disciplín na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri:

ALPSKÉ LYŽOVANIE
Ženy – zjazd: 1. Lindsey Vonnová (USA) 1:44,19 min, 2. Julia Mancusová (USA) +0,56 s, 3. Elisabeth Görglová (Rak.) +1,46, 4. Andrea Fischbacherová (Rak.) +1,49, 5. Fabienne Suterová (Švajč.) +1,98, 6. Britt Janyková (Kan.) +2,02, 7. Marie Marchandová-Arvierová (Fr.) +2,03, 8. Maria Rieschová (Nem.) +2,07, 9. Lucia Recchiová (Tal.) +2,31, 10. Gina Stechertová (Nem.) +2,74.

BEH NA LYŽIACH
Muži – šprint klasickou technikou: 1. Nikita Krjukov (Rus.) 3:36,3 min, 2. Alexander Panžinskij (Rus.) +0,0, 3. Petter Northug (Nór.) +9,2, 4. Ola Vigen Hattestad (Nór.) +13,7, 5. Alexej Poltaranin (Kazach.) +18,1, 6. Öystein Pettersen (Nór.) 1:19,9, … 57. Peter Mlynár (SR) – nepostúpil z kvalifikácie
Ženy – šprint klasickou technikou: 1. Marit Björgenová (Nór.) 3:39,2 min, 2. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +1,1 s, 3. Petra Majdičová (Slovin.) +1,8, 4. Anna Olssonová (Švéd.) +2,5, 5. Magda Genuinová (Tal.) +9,9, 6. Celine Brunová-Lieová (Nór.) +12,3, … 18. Alena Procházková (SR) – nepostúpila do semifinále

RÝCHLOKORČUĽOVANIE
Muži – 1000 m: 1. Shani Davis (USA) 1:08,94, 2. Mo Tae-Bum (Kórejská rep.) 1:09,12, 3. Chad Hedrick (USA) 1:09,32, 4. Stefan Groothuis 1:09,45, 5. Mark Tuitert 1:09,48, 6. Simon Kuipers (všetci Hol.) 1:09,65, 7. Nick Pearson (USA) 1:09,79, 8. Mika Poutala (Fín.) 1:09,85, 9. Lee Kjou-Hjuk (Kórejská rep.) 1:09,92, 10. Trevor Marsicano (USA) 1:10,11

RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE
Ženy – 500 m:
A-finále: 1. Wang Meng (Čína) 43,048, 2. Marianne St-Gelaisová (Kan.) 43,707, 3. Arianna Fontanová (Tal.) 43,804, 4. Jessica Greggová (Kan.) 44,204
B-finále: 1. (5. celkovo) Čou Jang (Čína) 44,725, 2. (6.) Kalyna Robergeová (Kan.) 44,824, 3. (7.) Katherine Reutterová (USA) 44,846, 4. (8.) Lee Eun-Bjul (Kórejská rep.) 44,860

SANE
Dvojice: 1. Andreas Linger, Wolfgang Linger (Rak.) 1:22,705 min, 2. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) +0,264, 3. Patric Leitner, Alexander Resch (Nem.) +0,335, 4. Christian Oberstolz, Patrick Gruber (Tal.) +0,407, 5. André Florschütz, Torsten Wustlich (Nem.) +0,485, 6. Dan Joye, Christian Niccum (USA) +0,586, 7. Chris Moffat, Mike Moffat (Kan.) +0,693, 8. Markus Schiegl, Tobias Schiegl (Rak.) +0,823, 9. Oswald Haselrieder, Gerhard Plankensteiner (Tal..) +0,944, 10. Vladimir Mačnutin, Vladislav Južakov (Rus.) +1,041, 11. Ján Harniš, Branislav Regec (SR) +1,237.

SNOUBORDING
Muži – U-rampa: 1. Shaun White (USA) 48,4 bodu, 2. Peetu Piiroinen (Fín.) 45,0, 3. Scott Lago (USA) 42,8, 4. Jurij Podladčikov (Švajč.) 42,4, 5. Louie Vito (USA) 39,4, 6. Markku Koski (Fín.) 36,4, 7. Justin Lamoureux (Kan.) 35,9, 8. Kazuhiro Kokubo (Jap.) 35,7, 9. Rjo Oano (Jap.) 32,9, 10. Mathieu Crépel (Fr.) 25,9.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie