Tomáš Batiz Šport Hokej

Sukeľ s ocenením: Matúšove výkony na MS ocenil aj primátor, FOTO a VIDEO

Matúšovi Sukeľovi, ktorý sa stal najlepším strelcom slovenského výberu na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2019, odovzdal primátor jeho rodného mesta Ján Blcháč jedno z mestských vyznamenaní.

Ilustračný obrázok k článku Sukeľ s ocenením: Matúšove výkony na MS ocenil aj primátor, FOTO a VIDEO
5
Galéria
Foto: Tomáš Batiz

Cenu primátora si hokejový útočník Matúš Sukeľ odniesol z primátorskej kancelárie za vynikajúcu reprezentáciu mesta po absolvovaní tohtoročného seniorského svetového šampionátu, ktorý bol Sukeľovou premiérou.

"Počas celého šampionátu som cítil podporu od rodákov z Mikuláša, veľa ľudí fandilo aj mne osobne, písali správy, volali mi, dokonca to neboli len moji kamaráti a známi, boli to ľudia, ktorých nepoznám a napriek tomu ma podporovali. Toto si naozaj vážim. Na rodné mesto nikdy nezanevriem,“ povedal Matúš Sukeľ

Podľa primátora mesta Liptovský Mikuláš je práve Matúš Sukeľ veľkým vzorom pre ďalšie generácie. „Ja som nesmierne hrdý na to, že práve náš rodák, hráč, ktorý vyrastal na našom hokejovom štadióne a v hokejových triedach našich mestských škôl, patrí k trojici top hráčov v slovenskom tíme," zhodnotil primátor mesta Ján Blcháč.

Profil Matúša Sukeľa:

Matúš Sukeľ sa narodil v Liptovskom Mikuláši. Študoval na Základnej škole Márie Rázusovej Matákovej, kde chodil do hokejovej triedy. Po základnej škole nastúpil na Obchodnú akadémiu v Liptovskom Mikuláši. Jeho hokejové začiatky patria domácemu klubu MHK 32 Liptovský Mikuláš. V doraste Sukeľ s tímom MHK 32 získal strieborný ligový titul. V sezóne 2013/14 bol v hokejovom projekte do 18 rokov, zúčastnil sa aj na Majstrovstvách sveta do 18 rokov. Po osemnástke pokračoval vo výbere do dvadsať rokov. Ďalšiu sezónu 2014/15 sa zúčastnil na Majstrovstvách sveta do 20 rokov v Kanade, na ktorých slovenský tím aj vďaka jeho výkonom získal bronzové medaile. Už počas tohto šampionátu bol Matúš v jednom zo zápasov vyhlásený za najlepšieho hráča. V roku 2015/16 sa zúčastnil na Majstrovstvách sveta do 20 rokov vo Fínsku, na konci turnaja patril medzi top troch hráčov slovenského tímu.

Na domácom ľade, v ročníkoch 2016 až 2018, pôsobil Sukeľ v materskom klube MHK 32 Liptovský Mikuláš, ktorý hráva slovenskú extraligu. V sezóne 2017/18 sa zúčastnil zimnej olympiády v Pjongčangu. Jeho kariérny postup nasledoval v poslednej sezóne do hlavného mesta, kde obliekal dres Slovana Bratislava v KHL lige. Odtiaľ bol nominovaný na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019, kde strelil päť gólov.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM