Webnoviny - Svet

SULÍK: Rádio_FM sa istotne nezruší

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza BRATISLAVA 13. októbra (WEBNOVINY) – Rádio_FM sa istotne rušiť nebude, jeho vysielanie zostane zachované, povedal dnes novinárom predseda parlamentu Richard Sulík. „Veľmi dlho som sa na túto tému s ministrom Krajcerom rozprával. Môžem vám povedať, že Rádio_FM sa rušiť nebude,“ vysvetlil s tým, že aj jemu osobne by Rádio_FM chýbalo. „Diskusia, ktorá prebiehala, bola len v súvislosti s existenciou samostatného okruhu,“ dodal.

Sulík dnes vyslovil plnú podporu ministrovi kultúry Danielovi Krajcerovi a zmenám, ktoré navrhol vo fungovaní verejnoprávnych médií. „Plne podporujem razantný prístup ministra Krajcera urobiť radikálny rez a plne podporujem aj skrátené legislatívne konanie, lebo túto ráznu zmenu treba urobiť okamžite. Aj preto, aby sa prestala prehlbovať strata STV a aby rôzni ľudia, ktorí sú nasatí ako pijavice na rozpočet STV, už nemohli cicať z tohto rozpočtu,“ vysvetlil. Situáciu vo verejnoprávnych médiách – Slovenskej televízii a Slovenskom rozhlase predseda národnej rady považuje za vážnu s tým, že reforma oboch inštitúcií je nevyhnutná a nestačia čiastkové riešenia.

„Pán Nižňanský ako manažér zlyhal na celej čiare. Strata STV je stále vyššia a vyššia. Ja byť na jeho mieste by som sa hanbil vôbec každé ráno chodiť tam do roboty,“ poznamenal s tým, že Slovenská televízia má okrem prehlbujúcej sa straty neatraktívny obsah a dramaticky klesajúcu sledovanosť. Na zámere koncepcie nového pôsobenia STV a SRo podľa Sulíka existuje koaličná zhoda. Krajcer v utorok predstavil návrh zlúčenia STV a SRo do jednej inštitúcie.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM