Webnoviny - Svet

Sulíkovci darovali Robertovi Ficovi veľké červené prasa

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 1. augusta (WEBNOVINY) – Obrovské červené prasa z gypsu v tvare sporiteľničky s nápisom „Šetrenie je riešenie“ v stredu dostal premiér Robert Fico.

Na úrad vlády mu ho priniesla skupina ľudí zo SaS, ktorých viedol bratislavský mestský poslanec a známy hudobník Marián Greksa.

„Keďže premiér Robert Fico robí strašnú radosť strane SaS s vecami, ktoré sa teraz riešia v parlamente, tak sme si povedali, že mu dáme darček,“ vysvetlil Greksa.

Hus na šklbanie podľa neho premiér už má – Greksa si myslí, že je ňou tento národ. „Tak sme mu dali prasiatko – šporkasu, aby mal do čoho šetriť pre tento národ,“ dodal.

Rozmery prasaťa, ktoré ťahali na kolieskach, narobili skupine darcov problémy, napokon ho museli do areálu dostať cez bránu pre autá. Neskôr zistili, že do budovy vlády také veľké prasa cez vchod neprejde.

Prasa napokon odovzdali do podateľne, čo si nechali aj potvrdiť. Pôvodne chceli, aby si prasa osobne prevzal Fico. Okrem prasaťa saskári darovali premiérovi aj brožúrku príkladov pre školákov, ako sa rátajú percentá.

„Chceme zlepšiť výsledky slovenskej vlády, pretože posledné vystúpenia ukazujú, že sú isté problémy s kumulovanými percentami za chleba. Tak si možno pán premiér nájde čas, ktorého má málo, a pozrie si, ako sa majú riešiť tieto príklady,“ povedal Štefan Pecen zo SaS.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM