Regióny

Svadby v Kremnici: Hitom roka bola kočiareň, záujem je aj o romantiku na hrade

Kremničania sa väčšinou brali v radnej sieni. O netradičné miesta na sobáš majú záujem najmä cezpoľní. Možností je niekoľko...

Ilustračný obrázok k článku Svadby v Kremnici: Hitom roka bola kočiareň, záujem je aj o romantiku na hrade
Zdroj: Mesto Kremnica

V minulom roku si v Kremnici vernosť sľúbilo 51 mladomanželských párov. Z tohto počtu bolo 29 sobášov cirkevných a 22 civilných.

Okrem tradičnej sobášnej miestnosti a radnej siene mestského úradu si môžu mladomanželia v Kremnici pre svoj veľký deň vybrať viacero iných miest v exteriéri. Podľa Ľuby Ďurčovej z kremnického mestského úradu majú o tieto netradičné miesta záujem najmä cezpoľní.

Podľa Ďurčovej sa hitom roka stala kočiareň v historickej radnici. Pre sobáš v týchto priestoroch sa rozhodlo šesť párov. Záujem je aj o Mestský hrad, v minulom roku sa tam konali dva sobáše.

V zozname miest, spomedzi ktorých si môžu snúbenci vyberať, je aj jeden motorest a hotel, Skalka či geografický stred Európy na Kremnických Baniach. ,,Aj o toto miesto bol tento rok záujem. Nakoniec sa ale mladomanželia rozhodli od tohto zámeru upustiť," podotkla Ďurčová s tým, že dôvodom bola obchádzka uzatvorených Kremnických Baní a s ňou súvisiace problémy.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie