Svet hudby smúti: ZOMREL frontman kapely Village People, autor hitu Y.M.C.A.
Svetu dal jeden z najznámejších hudobných hitov. Victor Willis zomrel po krátkej, ale ťažkej chorobe.
Hudobný svet zasiahla ďalšia smutná správa. Vo veku 74 rokov zomrel frontman legendárnej kapely Village People Victor Willis.
Bol aj autorom svetoznámeho hitu Y.M.C.A.
Ako informuje TN.cz, Willis bol aj spoluautorom ďalších hitov skupiny – Go West a In the Navy. Kapelu napokon opustil v 80. rokoch minulého storočia.
Boj o práva
Podľa zahraničných zdrojov strávil roky právnym bojom o autorské práva k piesňam, ktoré napísal. V roku 2017 sa k Village People vrátil a vlani dokonca s hitom Y.M.C.A. vystúpil na predinauguračnom zhromaždení Donalda Trumpa (na titulnej fotografii).
Bola to práve spomínaná kapela, ktorá smutnú správu priniesla. „S hlbokým zármutkom oznamujeme úmrtie VICTORA WILLISA, hlavného speváka skupiny Village People. Victor zomrel v utorok 30. júna 2026 na krátku, ale ťažkú chorobu. Žiadame o zachovanie súkromia,“ uvádza Village People na Facebooku.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.