Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Bodujeme v hitparáde vianočných krajín!

Kde je najkrajšia vianočná atmosféra s kopou snehu a atrakcií pre turistov? Podľa spoločnosti Taxi2Airport je to v Kanade. V jej nezvyčajnom rebríčku sa však úspešne umiestnilo aj Slovensko.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Bodujeme v hitparáde vianočných krajín!
Zdroj: TASR

Vianočné sviatky patria medzi najkrajšie v roku a ľudia si ich aj patrične užívajú. Nie všetci túžia stráviť tieto dni doma s rodinou. Pribúda stále viac nadšencov zimy a rolničiek, ktorí práve počas Vianoc vyrážajú na cesty a hľadajú tú najlepšiu krajinu s čarovnou atmosférou na strávenie posledných dní v roku. Svetový rebríček vianočných šampiónov medzi štátmi zostavila letisková prepravná spoločnosť Taxi2Airport.

Slovenské umiestnenie

Kanadský portál meteomedia.com informuje, že Taxi2Airport zostavila rebríček najlepších vianočných krajín podľa niekoľkých kritérií – atraktivita samotnej destinácie, pravdepodobnosť bohatej snehovej nádielky, obľúbenosť vianočných piesní a ponuka atrakcií, ktoré sa s Vianocami spájajú.

Slovensko skončilo na 23. mieste, čo vzhľadom na celosvetovú konkurenciu nie je úplne zlé. O dve priečky predbehlo dokonca aj Nemecko s jeho čarovnými zámkami a tradíciou vianočných trhov. Oveľa lepšie však skončili krajiny ako Poľsko (12.), Taliansko (16.), či dokonca aj Grécko (14.).

Víťaz za morom

Európanov môže tešiť, že väčšina krajín z prvej desiatky sa nachádza práve na starom kontinente. Najvyššie boduje Nórsko (2.), Island (3.) a Lichtenštajnsko (4.). Nasledujú krajiny Fínsko, Litva, Švédsko, USA, Spojené kráľovstvo a Írsko.

Na prvom mieste sa umiestnila Kanada. Dôvodom je nielen garancia snehu, ale aj veľká zanietenosť, s akou Kanaďania Vianoce prežívajú. “V Kanade nájdete najväčšie klzisko na svete v Lake Louise, Alberta. Domáci i turisti si môžu v Britskej Kolumbii zalyžovať so Santa Klausom, alebo sa previezť na saniach ťahaných koňmi v Sun Peaks Resort,” uvádza meteomedia.com.

Kanaďana tiež milujú vianočné piesne, ktorými si dotvárajú tú pravú atmosféru konca roka. Podľa platformy Spotify je táto severoamerická krajina na ôsmom mieste spomedzi 55 štátov sveta v rebríčku prehrávania vianočných skladieb.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie