Futbal

SVET O SLOVENSKU: Čo očakávajú Walesania od zápasu so Slovenskom? Stávky sú tesné

V prvom zápase futbalového šampionátu waleské stávkové kancelárie mierne favorizujú svoj tím pred Slovenskom. Podľa miestnych médií to však bude tesné.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Čo očakávajú Walesania od zápasu so Slovenskom? Stávky sú tesné
Zdroj: YouTube.com

Už v sobotu 11. júna o 17:00 sa slovenská futbalová reprezentácia prvýkrát predvedie na európskom šampionáte Euro 2016 vo Francúzsku. Zverencov Jána Kozáka čaká zápas s Walesom, ktorý podľa britských médií nie je práve vo hviezdnej forme. Informuje prestížny britský denník The Telegraph.

Tesné víťazstvo

Miestne stávkové kancelárie viac veria na víťazstvo Walesu, kde sú stávky 7/4. Na víťazstvo Slovenska je však kurz 2/1, čo nie je veľký rozdiel. Článok denníka The Telegraph komentuje, že Walesania nie sú pred zápasom v najlepšej forme.

“Odkedy vyprchalo delírium z welšskej kvalifikácie na šampionát, prvej po 58 rokoch, zverencom Chrisa Colemana sa nepodarilo vyhrať ani jediný zápas,” píše denník. Sumarizuje prehru s Holandskom, remízu so Severným Írskom a porážku s Ukrajinou. Walesania prehrali aj posledný zápas s Nemeckom 0:3.

Welšský tím preto nastupuje na šampionát skromne. “Walesania sa nemôžu pochváliť nejakou super kondíciou pred odchodom do Francúzska,” píše The Telegraph.

Mohlo by vás zaujímať aj: SVET O SLOVENSKU: Francúzi ospevujú Jána Kozáka i Košice. Je to rebel i kráľ

Hviezdy

Britský denník vidí podobnosť medzi welšským a slovenským tímom. Oba sa spoliehajú najmä na jedného muža. Na strane Walesu je to Gareth Bale a v slovenskom tíme Marek Hamšík.

“Ak welšskú reprezentáciu môžeme kruto označiť za tím jedného muža, tak o tej slovenskej to platí rovnako,” komentuje denník.

Mareka Hamšíka označuje za slovenský talizman – “je to energetický, kreatívny a rozhodný hráč, ktorý by mohol priniesť formu svojho talianskeho klubu SSC Neapol aj na šampionát.”

Prečítajte si aj: SVET O SLOVENSKU: Briti sa boja brutálnych slovenských futbalových fanúšikov

Rodený Walesan Gareth Bale “lieta v oblakoch,” po víťazstve jeho tímu Real Madrid v Champions Leage. V kvalifikácii na Euro 2016 strelil sedem z jedenástich welšských gólov. Pri prestupe do španielskeho klubu sa stal najdrahším hráčom na svete. Real Madrid za neho zaplatil 100,8 milióna eur. Tým zlomil dovtedajší rekord 94 miliónov eur za prestup Cristiana Ronalda.

Mladá krv

The Telegraph si všíma aj ďalších hráčov v slovenskom futbalovom výbere. Ondreja Dudu označuje za vychádzajúcu hviezdu a oceňujú jeho výkon počas posledného zápasu s Nemeckom. Uznanie si vyslúžil aj brankár Matúš Kozáčik, ktorý bol “vynikajúci počas kvalifikácie.”

“Zázračné okamihy” na slovenskej strane môžu podľa denníka priniesť aj Miroslav Stoch a Vladimír Weiss. “Welšská obrana však už zvládla aj ťažšie výzvy,” dodáva sebavedomo The Telegraph.

Wales a Slovensko si už zmerali futbalové sily dvakrát a to počas kvalifikácie na Euro 2008. Podľa britského denníka to boli “zaujímavé” stretnutia. Slovenskí reprezentanti vyhrali v Cardiffe 5:1 a Welšania im to vrátili v Trnave víťazstvom 5:2.

Slovenský reprezentačný kormidelník Ján Kozák ide do zápasu s rešpektom. “Wales som si osobne neželal. Je to mužstvo, ktoré hrá s obrovským nasadením a má hráčov, ktorí vedia rozhodnúť zápas,” vyhlásil pre RTVS.

Čítajte aj: SVET O SLOVENSKU: Peter Šťastný útočí – slovenský hokej vraj vedú dôstojníci KGB!

Slovensko, Wales - futbal
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie