Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Mal Kočner politikov na povel?

Kočnerove správy o tom, ako sa chystá nakopať Roberta Fica do zadku, už zaujali aj zahraničné médiá. Švajčiari podrobne rozoberajú jeho chválenkársku komunikáciu s Alenou Zsuzsovou.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Mal Kočner politikov na povel?
5
Galéria

Udalosti súvisiace s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka mimoriadne zaujímajú zahraničnú tlač. Je to dôkaz, že dvojnásobná vražda z februára 2018 hlboko otriasla nielen slovenskou spoločnosťou. Nemenej šokujúca je však aj komunikácia Mariána Kočnera obvineného z objednávky Kuciakovej vraždy s jeho volavkou Alenou Zsuzsovou.

Situácia je vážna

Švajčiarsky portál 24heures.ch píše, že “obvinený z vraždy J. Kuciaka sa vo svojich správach chvastal vzťahmi s vplyvnými politikmi.” Ide o obsah správ, ktoré si Marián Kočner vymieňal s Alenou Zsuzsovou a polícia sa k nim dostala. Hoci veľká časť z tejto komunikácie bola zrejme len prejavom Kočnerovho vyťahovania sa, časť z nej treba brať veľmi vážne.

“Slovenskí prokurátori oznámili, že preverujú kontakty medzi politikmi a podozrivým objednávateľom vraždy Jána Kuciaka,” uvádza švajčiarsky portál. Dodáva, že toto vystúpenie prokurátorov prichádza po medializovaných správach Mariána Kočnera, v ktorých sa chvastá svojimi kontaktami na politikov, medzi ktorými je aj Robert Fico.

“Verejní činitelia na rôznych úrovniach komunikovali s Mariánom Kočnerom… dôrazne ich vyzývame, aby sa sami prihlásili a túto komunikáciu vysvetlili,” cituje slová prokurátorov 24heures.ch. Pridáva aj podozrenie, že títo predstavitelia štátnej správy sa mohli dopustiť závažných trestných činov.

Strach o Hranola

Švajčiarsky portál komentuje aj situáciu, do ktorej sa dostal Robert Fico: “Verejné protesty ho prinútili odstúpiť, ale naďalej zostáva predsedom populistickej ľavicovej strany Smer-SD a udržiava úzke väzby s premiérom Petrom Pellegrinim.”

Podrobne tiež popisuje, ako sa Kočner vyjadroval vo svojich správach A. Zsuzsovej: “Fica nazýva Hranolom… niekoľko dní po Kuciakovej vražde napísal, že sa bojí, či to Hranol ustojí. Neskôr, keď R. Fico odstúpil z postu premiéra, Kočner napísal, že ho ide navštíviť a nakopať do zadku.” Portál pripája aj komentár politológa, podľa ktorého sa nedá vylúčiť, že Kočner sa vo svojich správach aj chvastal vymyslenými udalosťami, aby urobil dojem na Zsuzsovú.

Foto: ilustračné

Kočner opäť v Nitre: Rozšifrované SMS by sa mohli týkať prípadu vraždy Kuciaka
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie