MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Matovič šokuje - druhýkrát už nechce byť premiérom!

Keby novinári naozaj nakladali Matovičovi tak ako kedysi Ficovi, išiel by sa obesiť na najbližší strom, hovoria niektorí českí čitatelia v reakcii na prekvapivé slová premiéra.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Matovič šokuje - druhýkrát už nechce byť premiérom!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Premiér Igor Matovič zásobuje verejnosť množstvom kontroverzných vyhlásení – od neslušných cez trápne až po šokujúco prekvapivé. Z tejto kategórie sú aj jeho slová, že už netúži byť druhýkrát premiérom. Tak rýchlo sa ešte nenechal znechutiť zrejme žiadny predseda vlády.

Nesie to ťažko

Český portál novinky.cz publikoval článok s názvom „Matovič toho už má dosť. Druhýkrát by už nechcel byť premiérom.“ Cituje zo slov, ktoré slovenský premiér zverejnil v statuse na sociálnej sieti Facebook:

„Uvedomujem si dočasnosť svojej funkcie a zároveň z hĺbky duše netúžim byť druhýkrát premiérom. Ale pokiaľ ním budem, zrejme prvý a poslednýkrát, z bojiska neutečiem,“ uviedol I. Matovič.

Portál pridáva aj vlastnú analýzu, prečo sa líder OĽaNO cíti taký znechutený: „Klesajúca obľuba, ostrá kritika časti verejnosti a nerovný boj s pandémiou koronavírusu nahlodali počiatočný optimizmus slovenského premiéra.“

Je to psychopat

Igorovi Matovičovi utekajú voliči a klesajú preferencie. „Podľa agentúry Focus mu v apríli dôverovalo 48 percent Slovákov, ale na prelome augusta a septembra to bolo už len 32 percent,“ píšu novinky.cz.

Pripomínajú, že premiér sa snaží zvaľovať vinu na médiá, ktoré mu vraj idú po krku. On sám však používa spôsob komunikácie, ktorý rozdeľuje spoločnosť, útočí na oponentov a často mení rozhodnutia zo dňa na deň.

„Nezvláda to až natoľko, že je to nedôstojné predsedu vlády,“ cituje portál slová politológa Tomáša Koziaka.

Veľké sympatie Igorovi Matovičovi neprejavujú ani čitatelia novinky.cz: „Typický psychopat, za všetkým je niekto iný… Keby sa médiá k nemu chovali tak ako k Ficovi, tak by sa išiel obesiť na najbližší strom… A tie reči, že už nechce byť druhýkrát premiérom, si môže odpustiť,“ komentujú čitatelia portálu.

TAKTIKA ROZVRATU Počas každej mimoriadnej situácie, pandémie či vojny je absolútnym kľúčom k víťazstvu získať pre...

Posted by Igor Matovic on Monday, September 28, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie