Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Sagan je rocková superstar cyklistiky! Vo svete ho milujú

Jeho víťazstvá, charizma a dokonca aj vlasy - to všetko vynieslo Petra Sagana na športový Olymp. Ako svoj idol ho uznávajú aj slávne zahraničné mená.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Sagan je rocková superstar cyklistiky! Vo svete ho milujú
Zdroj: TASR

Prestížny americký denník The Wall Street Journal zniesol slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi skutočnú oslavnú ódu. Rozsiahly článok s titulkom “Rocková hviezda cyklistiky” ospevuje slovenského top športovca ako nevídaný talent s veľkou osobnostnou charizmou.

Hrdina bojujúci s drakom

“Prvá vec, ktorú si na Petrovi Saganovi všimnete, sú vlasy,” začína The Wall Street Journal svoju reportáž. “Jeho vlasy sú úžasné – gaštanovo hnedé so svetlými pramienkami a padajú na Saganove plecia… nie sú to vlasy typického cyklistického závodníka. Sú to vlasy muža, ktorý drží v ruke meč a bojuje s tigrom alebo dvojhlavým drakom, na obálke fantazijnej knihy.”

Reportáž popisuje, ako fanúšikovia pred pretekmi v Kalifornii čakajú na svoj idol, ktorým je Peter Sagan. Podľa denníka je to výstižné, pretože sa z neho stala skutočná rocková hviezda cyklistiky. “Má 26 rokov, je zo Slovenska a vďaka ohromnému talentu už vyhral veľa pretekov.”

Čítajte aj: SVET O SLOVENSKU: Sexi fotky Daniely Hantuchovej očarili Britov

Za jeho popularitou však nestoja iba výhry. “Podstatné je, akým spôsobom Sagan vyhráva – využíva agresívny, staromódny, takmer romantický štýl. Je excentrický a fanúšikovia ho milujú pre jeho zdvíhanie bicykla na zadné koleso, keď pretne cieľovú pásku, ale aj preto, že láme tradície a neholí si nohy,” píše denník.

Slávni obdivovatelia

Článok ospevuje nielen Petrove vlasy ale aj telo. “Je ako krásne auto svalov. Má v sebe čistú pouličnú silu,” hovorí jeho kamarát Scott Tedro. Nečudo, že slovenský cyklista je “jedným z najsledovanejších závodníkov na každých pretekoch.”

“Ak je váš kolega v práci fanúšikom cyklistiky, je vysoko pravdepodobné, že jeho obľúbencom bude práve Peter Sagan,” píše The Wall Street Journal. Dodáva, že ho ako svoj idol uvádzajú aj skutočné športové esá.

“Až vyrastiem, chcem byť ako Peter Sagan. On je ten pravý,” vyhlásil podľa denníka legendárny nemecký pretekár Jens Voigt, ktorý s cyklistikou skončil v roku 2014.

Elitná americká cyklistka Evelyn Stevens, ktorá bude krajinu reprezentovať aj na Olympijských hrách, sa vyjadrila, že nepatrí medzi fanúšikov žiadneho pretekára. “Jedinou výnimkou je Sagan,” dodala.

Obrovská popularita urobila z Petra miláčika nielen fanúšikov ale aj sponzorov. “Je jedným z najlepšie platených jazdcov s ročným príjmom takmer 4,5 milióna dolárov,” píše americký denník.

Jeho slová potvrdzuje aj Slate Olson, marketingový šéf spoločnosti Specialized, ktorá vyrába bicykle pre Sagana a jeho tím. “Má charizmu, vlastnosti hviezdy… spôsob, akým závodí, vás jednoducho uchváti.”

Čítajte aj: KANAĎANIA O SLOVENSKU: Polícia zaplatila dvadsaťtisíc dolárov za psa spod Tatier

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie