Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Šialenec, ktorý pri Trenčíne razil cestu sanitke, zabáva Britov

“Čo za k…ta je toto?” pýta sa britský portál Dailymail v titulku článku, ktorý popisuje šialenú jazdu Borisa Záhumenského pred sanitkou so zapnutými majákmi. Video zachytávajúce slovenského vodiča je populárne i v zahraničí a jeho arogancia ospravedlňuje aj vulgárnosť v jeho označení.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Šialenec, ktorý pri Trenčíne razil cestu sanitke, zabáva Britov
Zdroj: internet

Len pred pár dňami vzniklo neuveriteľné video drzého vodiča blokujúceho sanitku pri Trenčíne a už ho prevzali aj zahraničné médiá. Britský portál Dailymail detailne popisuje celý incident a do angličtiny preložil aj konverzáciu zdravotníckeho personálu v sanitke.

To je idiot

“Neuveriteľný moment, keď mercedes blokuje sanitku so zapnutou siréniou,” komentuje Dailymail celú scénku. Popisuje, ako záchranárske vozidlo viezlo do nemocnice 84-ročnú starenku, ktorá spadla a potrebovala súrne ošetrenie. Sanitka mala zapnuté majáky i sirénu a čierny mercedes ju napriek tomu “zámerne” blokoval v jazde.

Video urobil kamerový záznam sanitky a je na ňom jasne počuť aj debatu záchranárov, ktorú portál preložil do angličtiny: “Nahlásime ho na políciu, to je jasné. Robí to zámerne! Čo za debila je toto?”

Mohlo by vás zaujímať aj: Dvaja arogantní vodiči z víkendu budú pykať, polícia začala konať

Arogantným šoférom je Boris Záhumenský, ktorý svoje správanie neskôr vysvetlil. Tvrdil, že chcel sanitke vlastne pomôcť a tak jej s nasadením vlastného života razil cestu cez autá. Vraj zapnuté majáky pochopil ako výzvu, aby išiel pred nimi a považoval to za svoju morálnu povinnosť.

Ťažko povedať, či jeho slovám niekto aj verí… Najmä, keď šoférovi sanitky povedal, že je k…t a to v okamihu, keď sa záchranári konečne dostali na jeho úroveň a z okna mu zakričali, že pôjde na políciu.

Policajná dohra

Aj keď šialený šofér svoj čin neskôr oľutoval, nepomohlo mu to. Záchranári video odovzdali polícii a tá už začala voči Záhumenskému trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie. A logicky vznikla aj pochybnosť o jeho duševnom zdraví.

„Nakoľko vznikla odôvodnená pochybnosť o zdravotnej a psychologickej spôsobilosti 44-ročného muža, boli mu odobraté v zmysle zákona aj jeho zbrane, ktoré mal v legálnej držbe,“ potvrdila trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Záhumenský má aj politické ambície, ktoré však teraz zrejme skončili. Portál pripomína, že v miestnych voľbách kandidoval za KDH, ale svoje členstvo v strane si po arogantnom incidente radšej prerušil.

PREČÍTAJTE SI AJ: Bezpečnostný expert prehovoril o úteku leopoldovského väzňa: Je viacero nezodpovedaných o­tázok

Sialanec blokuje sanitku
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM