Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Šokujúca vražda ako zo zlého filmu

Otca rodiny rozsekali mačetami priamo pred zrakom jeho ženy a dvoch malých detí. Strašná udalosť sa stala v Írsku v rodinnom dome uprostred noci a na mieste bola aj slovenská žena.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Šokujúca vražda ako zo zlého filmu
Zdroj: TASR

Takýchto brutálnych vrážd našťastie nebýva veľa a keď sa stanú, vyrazia dych aj skúseným kriminalistom. Popis udalostí z miesta činu pripomína vybavovanie si mafiánskych účtov tým najodpornejším spôsobom, ktorý neberie ohľad ani na prítomnosť malých detí. Do domu poľskej rodiny Wilkovcov v írskom meste Cork vtrhli v nedeľu nad ránom štyria maskovaní muži s mačetami a brutálne rozsekali manžela a otca Mikolaja (35). Jeho žena Elzbieta sa ho márne snažila brániť. O téme píše írsky portál Irish Examiner.

Hororová noc

Pani Wilková popísala írskym vyšetrovateľom veľmi podrobne, čo sa v tú noc v ich dome stalo: “Minimálne štyria muži v kuklách a s mačetami vnikli do ich domu v nedeľu okolo tretej hodiny ráno a nemilosrdne sa pustili do jej manžela. Opakovane ho sekali a bodali do hlavy a vrchnej časti tela,” píše Irish Examiner. Všetci útočníci údajne hovorili plynulou angličtinou.

Napriek hrôze, ktorú musela bezbranná žena prežívať, neváhala a snažila sa manžela pred vrahmi zachrániť. Utrpela pri tom niekoľko zranení do tváre, krku a rúk. Bolo jasné, že proti prevahe štyroch ozbrojených mužov nemá šancu. Mikolaj Wilk útok vražedného komanda neprežil.

V dome boli deti

Irish Examiner uvádza, že zranenú ženu odviezli do nemocnice. “Tam sa podrobila operácii na záchranu troch prstov na ruke, ktoré jej takmer odsekli,” píše írsky portál. Je šokujúce, že v čase nočného útoku boli v dome aj ich deti. “Chlapec a dievča vo veku menej ako šesť rokov sa nachádzali v zadnej izbe. Krik sprevádzajúci útok ich zobudil. Nie sú zranené a starajú sa o nich experti,” dodáva Irish Examiner.

Okrem detí však bola v dome aj mladá žena. “Asi tridsaťročná Slovenka si v dome Wilkovcov prenajímala izbu. Podarilo sa jej utiecť zadným oknom ešte skôr, ako sa spustil alarm a vražedné komando utieklo.”

Motív odpornej vraždy je zatiaľ neznámy. Írski policajti spustili veľké vyšetrovanie, pýtajú sa susedov a širokej verejnosti, či si nevšimli niečo podozrivé v skorých ranných hodinách v osudnú nedeľu. Detailne tiež skúmajú záznamy z priemyselných kamier v oblasti.

Pomôcť pri vyšetrovaní by mohol aj nález auta BMW 3, ktoré policajti objavili asi hodinu po vražde vo vzdialenosti približne šesť kilometrov od domu Wilkovcov. Auto bolo obhorené a dnu našli strelnú zbraň.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM