Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: V mene otca i syna i svätej rúry z Batizoviec

Už aj britský bulvár sa zabáva na príbehu o zjavení Krista na dvierkach rúry v rómskej domácnosti na severe Slovenska.

Najprv to bol v roku 2011 omietkový démon, ktorý sa ako “zázrak” zjavoval na stene u Rómov vo Vyšnej Kamenici. Dnes je to hlava Ježiša Krista na rúre, ktorá urobila z rómskeho domu v Batizovciach pútnické miesto a zaujala aj britský portál Dailymail.co.uk.

PREČÍTAJTE SI: BRITI O SLOVENSKU: Slovenské jedlo nás priviedlo do kómy, píšu o gastro zážitku

Aspoň je veselo

Rómskym zjaveniam sa nikto otvorene nevysmieva, ale už z titulku článku na Dailymail.co.uk je jasné, že Slovensko touto historkou pobavilo svet: “V mene otca a syna a svätej rúry… tvár Ježiša sa zjavila na dvierkach slovenského sporáka," píše britský portál.

Článok podrobne popisuje, ako sa žena zo “vzdialenej slovenskej dediny Batizovce” jedného dňa vybrala variť, ale šokovaná zrazu spozorovala, že sa na dvierkach rúry niečo objavuje. “Niečo sa tam pomaly črtalo a tak som si sadla a sledovala to. No a zrazu sa tam objavil obrázok Ježiša Krista,” cituje portál slovenskú Rómku.

PREČÍTAJTE SI: SVET O SLOVENSKU: Protesty nepomohli – slovenské deti adoptuje britská rodina

Pútnické miesto

Žena odhodlane tvrdí, že obraz nie je len výsledkom mastnoty a pary na dvierkach rúry. “Podobizeň Krista sa na skle objavuje znovu a znovu aj napriek urputnému čisteniu dvierok,” hovorí majiteľka “svätej rúry.”

Zároveň však už začína aj ľutovať, že tento zázrak zverejnila. Z jej príbytku sa totiž okamžite stalo pútnické miesto rómskej komunity. “Ľudia veria, že toto zázračné zjavenie nás zbaví chudoby a nabáda nás, aby sme nasledovali jeho odkaz lásky a mieru,” cituje britský Dailymail jedného z pútnikov.

Lenže pre domácu pani to znamená aj značne komplikovanú situáciu v kuchyni.

„Kedykoľvek chcem variť, môj dom je plný pútnikov a ja sa neviem k rúre dostať.“

V roku 2011 majitelia “zázračného” omietkového démona žiadali, aby im mesto alebo štát zabezpečili nové bývanie, aj keď sa ich zjavenie neskôr ukázalo ako podvod. V prípade “svätej rúry” sa zatiaľ žiadne požiadavky neobjavili.

PREČÍTAJTE SI: SVET O SLOVENSKU: Vo Veľkej Británii sa tešia na našu vodku

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie