Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Zomrieť za záchranu psov? Riešia to aj v Afrike a v Ázii

Informácia o tragickej smrti žien z Rožňavy, ktoré prišli o život pri snahe o záchranu psov zo zatopeného útulku, už doslova obletela svet. Píšu o nej médiá na troch kontinentoch.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Zomrieť za záchranu psov? Riešia to aj v Afrike a v Ázii
7
Galéria

Obrovská tragédia i nesmierna láska k zvieratám – to všetko sa spája so smrťou Zuzany, Katky a Zdenky, ktoré sa podujali na vlastné riziko odviesť psov z útulku v Revúcej, ktorý už zaplavila rozvodnená rieka Muránka. Nečudo, že správy o ich dojemnom príbehu a tragickej smrti už prekročili hranice a informujú o nich aj portály v Južnej Afrike a na Filipínach.

Cestu naspäť už nezvládli

O smrti troch žien, ktoré pracovali v útulku pre opustené zvieratá v Rožňave píše aj portál news24.com v Južnej Afrike. Približuje, že ženy zareagovali na výzvu a volanie o okamžitú pomoc pri evakuácii psov zo zaplaveného útulku v Revúcej. Jeho zamestnanci už nezvládali odpratať zvieratá do bezpečia sami a tak rýchlo potrebovali dobrovoľníkov.

“Ženám sa podarilo naložiť psov do auta, ale na spiatočnej ceste ich silný prúd rozvodnenej rieky strhol,” uvádza juhoafrický portál. Dobrovoľníčky zrejme najprv uviazli s autom vo vode a následne sa pokúsili vystúpiť, čo sa im však stalo osudným. Portál dodáva, že slovenský premiér následne potvrdil smrť všetkých troch žien.

Smrť kosila aj pri Nitre

O udalosti rovnako píše aj filipínsky portál news.abs-cbn.com. Pripomína, že deň, keď zahynuli záchranárky psov sa môže pokojne nazvať čiernou stredou, keďže pri Nitre sa stala mimoriadne vážna dopravná nehoda autobusu a nákladiaka, ktorá si vyžiadala veľa obetí.

“Pri tragédii zahynulo 12 ľudí vrátane štyroch študentov. Autobus verejnej dopravy prevážajúci žiakov sa zrazil s nákladným autom naloženým štrkom a zeminou,” približuje filipínsky portál. Príčiny nešťastia sú stále predmetom vyšetrovania. Polícia zatiaľ nepotvrdila prvotné informácie o tom, že by mal byť nákladiak preťažený, alebo že sa jeho šofér v kritickom okamihu pred zrážkou zaoberal mobilom. ***“Slovenská vláda vyhlásila na piatok štátny smútok,” uzatvárajú oba zahraničné portály.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Revúca - nájdené nezvestné ženy
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie