Hokej

SZĽH začal disciplinárne konanie voči štyrom hráčom Slovana

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) začala disciplinárne konanie voči štyrom hráčom tipsportligových klubov za neoprávnený štart.

Ilustračný obrázok k článku SZĽH začal disciplinárne konanie voči štyrom hráčom Slovana
Zdroj: TASR

Ide o štvoricu Boris Sádecký, Marek Hecl, Patrik Bačík (všetci HK Dukla Trenčín) a Pavol Skalický (HC05 Banská Bystrica), ktorá v prebiehajúcej sezóne nastúpila aj za Slovan Bratislava v KHL.

„Disciplinárna komisia SZĽH tak rozhodla na základe ustanovení Prestupového poriadku, na základe smernice o podmienkach cezhraničného pôsobenia klubov, na ktorý prestupový poriadok poukazuje, a tiež na základe uznesenia Pro-hokeja z roku 2017, ktorý bez časového obmedzenia určil podmienky striedavého štartu v kluboch extraligy seniorov, čiže aj na sezónu 2016/2017 aj na sezónu 2017/2018,“ píše sa v tlačovej správe SZĽH.

Uznesenie Pro-hokeja z roku 2017 vyhlasuje, že: „Hráči vekovej kategórie senior môžu štartovať len za klub, v ktorom daný hráč odohral prvé majstrovské stretnutie po dni 15. februára.“

Sádecký, Hecl, Bačík a Skalický podľa tohto uznesenia porušili tieto nariadenia, keď po 15. februári nastúpili na súťažný zápas KHL za Slovan a následne aj za kluby v extralige.

„Od prijatia vyššie spomínaného uznesenia Pro-hokejom nedošlo k zmene týchto predpisov a Pro-hokej navyše neinicioval ani zmenu celého uznesenia ani zmenu týchto predpisov. V ostatných súťažiach riadených Slovenským zväzom ľadového hokeja funguje obmedzenie striedavého štartu do 31. januára. Hráč môže po tomto termíne nastúpiť rovnako už len za jeden klub,“ píše sa ďalej v tlačovej správe zaslanej TASR.

Foto: ilustrančé

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM