Webnoviny - Svet

Tajomstvo Lehmannovho močenia počas zápasu LM

WEBNOVINY.SK

BERLÍN 12. decembra (WEBNOVINY) – Futbalový brankár VfB Stuttgart Jens Lehmann upútal tento týždeň na seba pozornosť hneď dvakrát. Najskôr otvorenou kritikou vedenia svojho klubu za štýl ukončenia spolupráce s dnes už bývalým trénerom Markusom Babbelom, za čo dostal písomné varovanie a pokutu 40 000 eur. Hoci musel ísť v piatok na „koberec“, finančný trest nechce zaplatiť. „Pokutu neakceptujem. Dôvody som oznámil vedeniu,“ povedal pre Bild Lehmann, na ktorého skúsenosti sa na ceste von z krízy chce spoľahnúť aj nový kouč VfB Christian Gross. Neochota podriadiť sa verdiktu členov predstavenstva klubu môže naznačovať začiatok konca jeho pôsobenia v tomto bundesligovom tíme, hoci sám brankár po aktuálnej sezóne plánoval ukončiť aktívnu kariéru.

Lehmann však zaujal aj nezvyčajným spôsobom. V závere stredajšieho duelu G-skupiny Ligy majstrov proti rumunskému mužstvu Unirea Urziceni (3:1) sa neváhal „odľahčiť“ v čase, keď hra nebola vôbec prerušená.

Hrala sa 80. min zápasu, lopta bola na polovici súpera, keď 40-ročný gólman preskočil reklamný panel za svojou bránkou. Kľačiac a zároveň sledujúc dianie na ihrisku vykonával podľa všetkého „malú potrebu“. Vzápätí sa bleskurýchle vrátil do svojej svätyne, pretože loptu mali na kopačkách už hráči Urziceni a pre domácich bolo šťastím, že si skôr nevšimli opustenú bránku.

„Pripomenulo mi to cyklistickú Tour de France. Niekedy jednoducho nie je iná možnosť si odskočiť. Ťažko by mohol odbehnúť do kabíny, urobil to veľmi obratne,“ poznamenal pre Bild na margo kuriózneho počínania bývalého reprezentačného gólmana športový riaditeľ Stuttgartu Horst

Prečo mal skúsený brankár nutkanie ísť na toaletu počas dôležitého stretnutia? „Bol som nervózny ako nikdy predtým,“ priznal Lehmann po zápase, v ktorom si so spoluhráčmi vybojoval postup do osemfinále LM. Po otázke, čo sa dialo za reklamným panelom propagujúcim v tej chvíli „Playstation“, sa iba uškrnul. Neskôr k tejto téme ešte pre Bild povedal: „Zostane to mojím tajomstvom. Je pekné, že vo futbale ani kamery všetko neodhalia. Sú aj iné veci, ktoré možno v priebehu pár sekúnd spraviť kľačiac za reklamným mantinelom. Pustite uzdu svojej fantázii.

Scéna pobavila aj nemeckú futbalovú legendu Franza Beckenbauera, ktorý ku kurióznemu prípadu poznamenal: „Jens mal potom výraz veľkej úľavy.“

Zdá sa, že aj tí najsilnejší môžu mať svoje slabosti. Vysvetlenie ponúkol aj urológ Matthias Reuter zo Stuttgartu: „Potreba vylučovania sa zvyšuje pri strese a nervozite.“ Aj vďaka tomu mohlo byť nielen Nemecko svedkom jednej z najbláznivejších páuz na močenie všetkých čias. V každom prípade, Lehmann zrejme ešte nikdy nebol na záchode za asistencie 40 000 divákov v hľadisku a 2,28 milióna pri televíznych obrazovkách.

Lehmann odmieta zaplatiť pokutu za svoje vyjadrenie

Brankár nemeckého futbalového klubu VfB Stuttgart Jens Lehmann odmieta zaplatiť pokutu, ktorú mu uložil tím za nevhodné vyjadrenie. „Nesúhlasím so zaplatením tejto pokuty a klubovému manažmentu som to vysvetlil,“ povedal Lehmann pre denník Bild. Štyridsaťročný gólman sa postavil na stranu vyhodeného trénera klubu Markusa Babbela a pre nemeckú televíznu spoločnosť Sky pred stredajším stretnutím Ligy majstrov s rumunským klubom Unirea Urziceni (3:1) povedal: „Partia fanúšikov, ktorí možno ešte ani nedosiahli pubertu, ovplyvnila rozhodnutie vedenia klubu. Takto to, žiaľ, vo futbale často chodí.“ Generálny manažér tímu Horst Heldt obvinil Lehmanna z egoizmu a dodal, že podobné vyhlásenia nemôžu v mužstve tolerovať.

SITA, AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM