Webnoviny - Svet

Take That plánujú dvojročnú pauzu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) – Britská popová skupina Take That údajne plánuje dvojročnú pauzu od spoločného spievania. Podľa Sunday Mirror po vyčerpávajúcom koncertnom turné Progress Live sa pätica, ktorú tvoria Gary Barlow, Howard Donald, Jason Orange, Mark Owen a Robbie Williams, rozhodla si chvíľu oddýchnuť. Ako noviny uviedli, k tomuto rozhodnutiu mohli speváci dospieť aj v súvislosti s narastajúcim napätím v skupine.

Úplnému rozpadu Take That údajne zabránil Barlow, ktorý zvyšných štyroch presvedčil, aby nerobili unáhlené rozhodnutia. Namiesto toho navrhol, aby sa všetci o budúcnosti skupiny porozprávali začiatkom budúceho roka, teda po tom, ako sa skončia jeho porotcovské záväzky v britskej verzii talentovej šou The X Factor. Nemenovaný zdroj z prostredia kapely pre Sunday Mirror uviedol: „Spočiatku to bolo ako rozprávka, mať Robbieho späť a byť opäť pätica, ale pár argumentov a názorov na program turné všetko skomplikovalo. Howard, Jason a Mark uviedli, že na konci turné boli zničení a že si nie sú istí, či by boli v ich veku schopní ísť cez to všetko ešte raz.“

Napätie v skupine sa podľa niektorých zdrojov začalo vo februári tohto roka v čase odovzdávania Brit Awards. Vtedy sa Williams v domnení, že pracuje na sólovom projekte, údajne dožadoval významnejšieho postavenia na pódiu. „Chlapci vedeli, že práca s Robbiem bude zložitá, ale neuvedomovali si, ako veľmi sa budú musieť zmeniť, aby sa mu prispôsobili. Robbie môže byť neprimeraný a väčšinu času si iba robiť žarty, ale mal byť opatrnejší a viac sa snažiť zapadnúť,“ uviedol zdroj. Hovorca Take That však trval na tom, že v skupine „všetci navzájom skvelo vychádzajú“. Ako vysvetlil, „majú v tejto chvíli iba zaslúženú prestávku, keď si po turné vzali voľno“.

Skupinu počas turné Progress Live videlo v júni a júli viac ako 1,6 milióna divákov. Okrem toho Take That vytvorila nový rekord v tržbách za koncertnú sériu v jedinom koncertnom stánku. Pätica spevákov odohrala na slávnom londýnskom štadióne Wembley od 30. júna do 9. júla dovedna osem koncertov, ktoré im vyniesli v prepočte viac ako 38 miliónov eur.

Informácie zverejnila webová stránka NME.com.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM