Webnoviny - Svet

Take That vypredali 25 koncertov za deň

WEBNOVINY.SK

Take That Foto: SITA/APBRATISLAVA 1. novembra (WEBNOVINY) – Britská popová skupina Take That, do ktorej sa po 15 rokoch vrátil spevák Robbie Williams, vypredala v priebehu jediného dňa všetkých 25 koncertov vo Veľkej Británii a Írsku.

Ide pritom o vystúpenia na najväčších futbalových štadiónoch v krajinách. Vypredané hlásia už od soboty siete Ticketmaster, Gigsandtours, Ticketline i Ticketfactory. Pôvodne sa mali Take That v rámci turné Progress Live 2011 doma vo Veľkej Británii a v Írsku predstaviť len pätnásťkrát, no pre enormný dopyt pridali ďalších desať vystúpení. Aj tie však bez problémov vypredali. „Patrím k ľuďom, ktorým sa lístky nepodarilo zohnať. Prostredníctvom telefónu a internetu som sa o to snažila sedem hodín,“ uviedla fanúšička skupiny Sarah Singleton z Lancashire.

Take That sa od mája do júla predstavia v Sunderlande, Manchestri, Cardiffe, Dubline, Glasgowe, Birminghame a Londýne, pričom na manchesterskom City of Manchester Stadium zahrajú sedemkrát za sebou a sedem koncertov absolvujú aj na londýnskom Wembley. V Manchestri a Londýne by ich tak na 14 koncertoch malo uvidieť približne jeden milión ľudí. Po týchto 25 koncertoch sa skupina ukáže aj v kontinentálnej Európe, kde odohrá ďalších šesť vystúpení. Vybranými mestami sú Miláno (12. júla), Kodaň (16. júla), Amsterdam (18. júla), Hamburg (22. júla), Düsseldorf (25. júla) a Mníchov (29. júla). Lístky na tieto koncerty pôjdu do predaja 5. novembra. Skupina v zložení Robbie Williams, Gary Barlow, Mark Owen, Jason Orange a Howard Donald tak v Európe absolvuje 31 vystúpení. Nie je vylúčené, že k doterajším zverejneným termínom a miestam pribudnú aj ďalšie.

Zatiaľ posledné turné Take That si v roku 2009 pozrelo milión ľudí. Už teraz je jasné, že tento rekord skupina prekonala a pokorila aj rekordné britské turné U2 alebo Michaela Jacksona. Na koncertoch päťčlenná formácia predstaví nový štúdiový album Progress, ktorý vyjde 22. novembra. Okrem toho zaznejú aj staršie skladby kapely a taktiež sólové piesne jednotlivých členov, najmä Robbieho Williamsa. O návrate populárneho speváka do Take That sa začalo hovoriť v júni, keď na verejnosť prenikli správy o spoločnom singli s Garym Barlowom Shame. Informáciu definitívne potvrdili 15. júla.

Informáciu zverejnila webová stránka bbc.co.uk.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM