Webnoviny - Svet

Takmer 15-tisíc fanúšikov športu sa nedostane na OH 2012

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/APLONDÝN 27. júna (WEBNOVINY) – V druhom kole predaja vstupeniek na súťaže olympijských hier 2012 v Londýne zostali voľné miesta už iba na futbal, volejbal a zápasenie grécko-rímskym štýlom.

Všetky ostatné odvetvia hlásia vypredané. K lístkom sa dostalo viac ako 130-tisíc záujemcov, ktorí v prvom kole neuspeli.

Druhé kolo určené výhradne pre neúspešných žiadateľov z prvého sa rozbehlo v piatok, tentoraz podľa kľúča kto prv príde, ten prv berie. Väčšinu žiadateľov o výsledku informovali už v nedeľu. Približne 15-tisíc z nich aj druhý raz dostalo negatívnu odpoveď.

„Ďalších viac ako 130-tisíc ľudí má vďaka druhej šanci vstupenky na olympijské hry. Uvedomujeme si, že ešte stále je tu početná skupina sklamaných. Urobíme všetko pre to, aby sa aj oni dostali na športoviská. Budúci rok uvoľníme pre britskú verejnosť ďalších milión nových lístkov po tom, ako športoviská prejdú riadnymi testami a dostanú licenciu. Čo najviac z týchto vstupeniek nasmerujeme tým, čo doteraz vyšli naprázdno,“ sľúbil prezident organizačného výboru OH 2012 Sebastian Coe.

Od piatka bolo k dispozícii 2,3 milióna lístkov, organizátori zaregistrovali 150-tisíc žiadostí o 850-tisíc z nich. Najväčšiu časť balíka – 1,7 milióna – tvorili vstupenky na zápasy futbalových turnajov mužov a žien, ktoré sa budú hrať aj na mimolondýnskych štadiónoch. Za prvých dve aj štvrť hodiny sa vypredalo desať z 24 športových odvetví. Do večera sa už nedalo dostať na 18 športov, v sobotu sa pridali box a vzpieranie.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM