Rastislav Búgel Zo Slovenska

Takmer 200 väzňov mohlo stráviť sviatky doma: Všetci odsúdení sa už vrátili naspäť do väzenia

Všetci odsúdení, ktorým bola počas vianočných a novoročných sviatkov udelená disciplinárna odmena vo forme mimoriadneho voľna na opustenie ústavu a vychádzka mimo ústavu, sa vrátili v stanovenom termíne naspäť do väzenia.

Ilustračný obrázok k článku Takmer 200 väzňov mohlo stráviť sviatky doma: Všetci odsúdení sa už vrátili naspäť do väzenia
Zdroj: TASR

Informoval o tom riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Adrián Baláž. Takmer 200 väzňov mohlo stráviť vianočné a novoročné sviatky doma so svojimi blízkymi.

„Za dlhodobé pozitívne výsledky dosahované pri plnení programu zaobchádzania, plnení pracovných povinností, plnení činností súvisiacich so všeobecným rozvojom osobnosti odsúdeného, výkone prospešných prác mimo ústavu alebo za vykonanie príkladného činu možno odsúdenému udeliť ako najvyššiu formu disciplinárnej odmeny mimoriadne voľno na opustenie ústavu až na päť dní,“ vysvetlil ešte minulý mesiac Baláž. Pritom zdôraznil, že mimoriadne voľno na opustenie ústavu nemožno udeliť odsúdenému umiestnenému do ústavu s maximálnym stupňom stráženia.

Baláž dodal, že okrem formy disciplinárnej odmeny možno odsúdenému umiestnenému v otvorenom oddelení ústavu s minimálnym stupňom stráženia povoliť vychádzku mimo ústavu, aby navštívil blízke osoby mimo tohto oddelenia na čas najviac 48 hodín. Predbežne je počas vianočných a novoročných sviatkov navrhnutých 121 disciplinárnych odmien vo forme mimoriadneho voľna na opustenie ústavu a 74 vychádzok mimo ústavu, to je spolu navrhnutých 195 odsúdených, ktorí by mali vianočné a novoročné sviatky stráviť so svojimi blízkymi.

V druhej polovici decembra sa vo výkone väzby nachádzalo 1309 obvinených a vo výkone trestu odňatia slobody zase 8645 odsúdených.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM