Webnoviny - Svet

Taliani chcú investovať pri Trnave 38 mil. eur

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračná SITA – Jozef JakubčoBRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Pri Trnave zrejme vyrastie nové logistické centrum. Užívateľom logistického centra bude talianska spoločnosť Codognotto Slovensko, s.r.o. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý už investor predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie (Environmental Impact Assessment – EIA), výstavba logistického centra by si mala vyžiadať približne 38 mil. eur. Vďaka tomuto projektu by malo vzniknúť zhruba 530 nových pracovných miest.

S výstavbou logistického areálu chce investor začať už v tomto roku, pričom ukončenie výstavby je naplánované o dva roky neskôr. Logistické centrum by sa malo rozprestierať na ploche 226,7 tis. metrov štvorcových v katastrálnom území obce Zeleneč. Zastavaná plochy by mala predstavovať takmer 170 tis. metrov štvorcových. Celková skladovacia plocha v 19 halách by mala byť 64,6 tis. metrov štvorcových. V logistickom areáli chce investor vybudovať aj priestory pre potreby administratívy o rozlohe 14 tis. metrov štvorcových.

Spoločnosť Codognotto Slovensko pôsobí na Slovensku podľa výpisu z Obchodného registra SR od roku 2005. Zameriava sa na cestnú prepravu a logistiku. Hlavným výrobným programom spoločnosti je skladovanie komodít od rôznych výrobcov, ako kancelárske a záhradkárske potreby, domáce spotrebiče, elektrospotrebiče, audio-video technika, počítače a ich komponenty, stavebný materiál, textil, obuv, či náhradné diely na automobily.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM