Webnoviny - Svet

Taliansko a Holandsko už v semifinále ME vo volejbale

WEBNOVINY.SK

LODŽ/KATOVICE 30. septembra (WEBNOVINY) – Holandsko a Taliansko už majú po stredajších zápasoch v druhej fáze 26. majstrovstiev Európy vo volejbale žien v Poľsku istý postup do semifinále. O tom, kto ich bude nasledovať do priamych bojov o medaily sa rozhodne vo štvrtkových dueloch záverečného kola tejto fázy šampionátu.

V E-skupine, ktorá sa hrá v Lodži, sa k suverénnym Holanďankám pridá jeden z dvojice Rusko, Poľsko. Bulharky, ktoré v stredu zdolali Španielky 3:1 a tým si udržali iskierku nádeje, po odohraní ďalších zápasov prišli o možnosť postupu. V najdramatickejšom zápase tejto skupiny Poľky uštedrili prvú prehru na šampionáte Ruskám, keď nad nimi zvíťazili 3:1. Holandské volejbalistky pokračovali vo svojej spanilej jazde, keď si ľahko poradili s Belgickom 3:0. Doteraz na záverečnom turnaji neprehrali ani jediný set a aj v prípade akejkoľvek prehry vo svojom štvrtkom poslednom vystúpení v E-skupine s Ruskom budú mať lepšie skóre ako ktorýkoľvek z ich súperov.

V F-skupine, ktorá má sídlo v Katoviciach, je to ešte zamotanejšie. V stredu najskôr Talianky zmietli Češky 3:0 a definitívne si tým zaistili účasť v kvartete najlepších. Potom Nemky zvíťazili nad Srbkami 3:2. Obhajkyne striebra spred dvoch rokov Srbky utrpeli už druhú prehru v tejto fáze šampionátu a už nemajú postup do bojov o medaily vo svojich rukách. Navyše ich v záverečnom stretnutí v F-skupine čaká repríza finále ME 2007 s Talianskom, kým Nemky nastúpia proti nevýraznému Azerbajdžanu, ktorý v stredu nestačil na Turecko a podľahol mu 1:3. Aj Turkyne sa tak nečakane zaradili medzi kandidátky na semifinále. Okrem víťazstva nad Češkami však na postup potrebujú aj zakopnutia Nemiek a Srbiek.

Súhrn výsledkov stredajších zápasov:

E-skupina: Bulharsko – Španielsko 3:1 (20, 16, –21, 18) Rusko – Poľsko 1:3 (24, –22, –22, –22) Belgicko – Holandsko 0:3 (-17, –19, –21)

F-skupina: Česko – Taliansko 0:3 (-16, –20, –23) Srbsko – Nemecko 2:3 (-9, 23, 25, –17, –8) Azerbajdžan – Turecko 1:3 (-23, –19, 17, –17)

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM