Tampa Bay vyrovnala stav série s Bostonom

Hokejisti Tampy Bay vyrovnali stav finálovej série Východnej konferencie bojov o Stanleyho pohárFoto: SITA/APTAMPA BAY 21. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Tampy Bay vyrovnali stav finálovej série Východnej konferencie bojov o Stanleyho pohár zámorskej NHL s Bostonom na 2:2, keď v sobotu triumfovali na vlastnom ľade 5:3. Slovenský kapitán „medveďov“ Zdeno Chára bol najvyťaženejším mužom stretnutia, keď na ľade absolvoval 26:48 min. Jeden z ašpirantov na zisk Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu základnej časti profiligy bol zároveň najsnaživejším hráčom, keď na domácu bránku vyslal 6 striel.

S floridským tímom to v priebehu prvej tretiny vyzeralo naozaj zle. Dva góly Patricea Bergerona a jeden Michaela Rydera priblížili Bruins k tretiemu triumfu v sérii. Po treťom góle v sieti domácich sa z bránky porúčal Dwayne, ktorého nahradil Mike Smith. Dvadsaťdeväťročný Kanaďan však využil perfektne ponúknutú šancu a do konca súboja neinkasoval. Naopak, Tim Thomas v bránke Bostonu inkasoval štyrikrát. Tampa zlepšila svoju hru najmä v druhej tretine, keď dokázala nastrieľať tri góly a vyrovnať. Víťazný presný zásah si v 47. min pripísal Simon Gagne. Hosťujúcemu tímu už nepomohol ani záverečný tlak a bodku za zápasom dal do opustenej bránky Bruins Martin St. Louis.

Výsledok sobotňajšieho štvrtého zápasu finálovej série play-off Východnej konferencie zámorskej hokejovej NHL:

Tampa Bay – Boston 5:3 (0:3, 3:0, 2:0) – stav série: 2:2

Góly: 27. Purcell (Gagne), 28. Purcell (Öhlund, Lecavalier), 31. Bergenheim (Moore), 47. Gagne (R. Malone), 60. St. Louis (Gagne, Hedman) 12. P. Bergeron, 17. Ryder (Ch. Kelly, Kaberle), 18. P. Bergeron.

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: M. Bergeron 5 min za bitku, Downie 10 min za hrubosť – Peverley 5 min za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 37:30. Brankári: Roloson (18. M. Smith) – T. Thomas. Diváci: 21 216. SITA