Hokej

Táto správa poteší všetkých fanúšikov hokejového Slovana: Ktorá hviezda podpísala s belasými novú zmluvu?

Slovenský hokejový reprezentant Michal Sersen bude obliekať dres bratislavského Slovana aj v nasledujúcich dvoch sezónach. Tridsaťročný obranca sa podľa klubovej webstránky dohodol s účastníkom KHL na novom kontrakte s platnosťou do 30. apríla 2018.

Ilustračný obrázok k článku Táto správa poteší všetkých fanúšikov hokejového Slovana: Ktorá hviezda podpísala s belasými novú zmluvu?
Zdroj: TASR

K definitívnemu dotiahnutiu zmluvy chýba už len registrácia na centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.

Sersen tak začne v prvom tíme „belasých“ už svoju jubilejnú desiatu sezónu. Jeho posledným pôsobiskom mimo Bratislavy bol v ročníku 2012/2013 HC Lev Praha, z ktorého sa v období Vianoc presunul do Slovana. V drese s orlom na hrudi odohral v uplynulých štyroch sezónach 178 zápasov, nazbieral v nich 56 kanadských bodov, pričom dvakrát sa tešil z postupu do play off KHL.

Na konte má aj 90 štartov a osem gólov v národnom tíme, predstavil sa na štyroch svetových šampionátoch, pričom z Helsínk 2012 si priviezol striebornú medailu.

V uplynulom období sa Slovan dohodol na predĺžení zmlúv aj s Ivanom Švarným, Andrejom Šťastným, Marekom Viedenským, Žigom Jegličom či Pavlom Skalickým. Okrem predlžovania kontraktov s kmeňovými hráčmi má vedenie klubu rozrokovaných aj viacero možností na posilnenie kádra v novej sezóne.

„Mená týchto hráčov budeme môcť v súlade s reglementom KHL zverejniť až po 30. apríli, keďže títo hokejisti sú dovtedy zmluvne viazaní inými klubmi,“ uviedol bratislavský klub.

Čítajte tiež: Čerstvý majster Slovenska Juraj Šiška: O tom, ako chutí titul so Slovanom, a či sa v juniorke oslavuje s alkoholom!

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie