Správy

Telocvične čakajú rekonštrukcie a dostavba: Ministerstvo rozdelilo 9 miliónov eur

Viac ako sto škôl uspelo so žiadosťami o dotáciu ministerstva školstva. Peniaze poputujú na výstavbu, dostavbu a rekonštrukcie telocviční.

Ilustračný obrázok k článku Telocvične čakajú rekonštrukcie a dostavba: Ministerstvo rozdelilo 9 miliónov eur
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

V rámci výzvy zameranej na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR tento rok podporí spolu 101 projektov na výstavbu, dostavbu či rekonštrukciu školských telocviční. Medzi úspešných žiadateľov rozdelil rezort školstva sumu deväť miliónov eur.

Cieľom výzvy je pokračovať v zlepšovaní stavu telocviční a zvyšovať počet učebných priestorov – telocviční určených na výchovno-vzdelávací proces v oblasti telesnej a športovej výchovy. Napriek tomu, že budovy telocviční patria do kompetencie zriaďovateľov, ministerstvo dlhodobo aktívne pristupuje k ich skvalitňovaniu, informuje ministerstvo školstva.

„Rozvoj v oblasti telesnej a športovej výchovy je jednou z priorít nášho rezortu, čoho dôkazom je aj suma zvýšenia dotácie o päť miliónov eur, a tým aj viac telocviční pre naše deti,“ uviedla ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS).

MŠVVaŠ SR dostalo celkovo 472 žiadostí týkajúcich sa dostavby, rekonštrukcie alebo výstavby novej telocvične. Tieto spolu žiadajú približne 42 miliónov eur. Spomedzi podporených žiadostí ide o 83 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti obcí (7 452 855 eur), 13 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávnych krajov (969 199 eur) a päť cirkevných škôl (577 945 eur).

Maximálna výška finančnej dotácie poskytnutej ministerstvom pre jeden projekt bola 150 000 eur. Z pridelených financií budú môcť školy obnoviť cvičebný priestor, opraviť strechu, zrekonštruovať elektroinštaláciu, osvetlenie či ústredné kúrenie. Použiť sa tiež môžu na rekonštrukciu sociálnych zariadení, rozvodov vody a kanalizácií v telocvičniach.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM