Webnoviny - Svet

TENIS: Bryanovci chcú aj grandslamový rekord

WEBNOVINY.SK

Americké tenisové dvojičky Bob a Mike Bryanovci Foto: SITA/AP WASHINGTON 5. augusta (WEBNOVINY, AFP) – Americké tenisové dvojičky Bob a Mike Bryanovci sa neuspokojili s nedávnym prekonaním rekordu v počte získaných titulov na okruhu ATP vo štvorhre. Po zisku 62. turnajového triumfu a prekonaní legendárnych austrálskych „Woodies“ už myslia na prekonanie grandslamového maxima v počte titulov z turnajov veľkej štvorky. Zatiaľ ich majú spoločne na konte osem, zatiaľ čo austrálski rekordéri Todd Woodbridge a Mark Woodforde ich získali jedenásť.

„Je to náš najbližší cieľ, ktorý sme si stanovili. Niečo veľké sme už síce dosiahli, ale tenisový život ide ďalej a my potrebujeme ďalšie výzvy,“ nechal sa počuť Bob Bryan, ktorý je od svojho brata mladší o 2 minúty.

Bryanovci sa v roku 2001 rozhodli, že zanechajú singlové kariéry a budú súťažiť len vo štvorhre a takmer výlučne iba spoločne. „Bolo to zrejme správne rozhodnutie,“ pousmial sa Mike Bryan. Deblových rekordérov v utorok v Bielom dome prijal aj americký prezident Barack Obama. A bolo to za zaujímavých okolností. „Prezident dlho nechodil, a keď sme už boli na odchode, zrazu nás prekvapil zozadu a prihovoril sa v zmysle: Páni, nie ste to náhodou vy tie dvojičky, o ktorých som toľko čítal?´ Bolo to nečakané a humorné zároveň,“ pochválil prvého muža Spojených štátov Mike Bryan.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM