Webnoviny - Svet

Tenor Plácido Domingo vystúpi v Bratislave

WEBNOVINY.SK

Plácido Domingo Foto: AP Photo/Marco Ugarte BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská metropola zažije tento rok ďalšie vystúpenie operného speváka svetových kvalít. Po Ramónovi Vargasovi, ktorý sa v Bratislave predstavil 31. júla v rámci festivalu Viva Musica!, sa 16. decembra po 20:00 ukáže v Incheba Expo Aréne tenor Plácido Domingo.

Vstupenky na koncert 69-ročného španielskeho speváka sa už predávajú v sieti Ticketportal. Najlacnejšia vstupenka sa dá kúpiť za 49 eur, miesta pod pódiom stoja v predpredaji 149 eur. Na predvianočnom vystúpení bude Dominga v Bratislave sprevádzať 65-členný orchester Štátnej filharmónie Košice dirigovaný svetoznámym Eugenom Kohnom.

Plácido Domingo sa narodil v Španielsku v roku 1941. Keď mal osem rokov, jeho rodina sa presťahovala do Mexika, kde študoval na Národnom hudobnom konzervatóriu. V roku 1968 debutoval v newyorskej Metropolitnej o­pere.

Začal organizovať každoročnú súťaž Operalia zameranú na podporu operných talentov a prostredníctvom benefičných koncertov získal milióny dolárov pre obete takých katastrof ako zemetrasenie v Mexiku z roku 1985 či hurikán Katrina z roku 2005. Na celom svete sa stal známym ako jeden z Troch tenorov.

Ďalším bol dnes už nežijúci Luciano Pavarotti a tretím je José Carreras.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM