Tesná prehra slovenských hádzanárok s Maďarskom

PARTIZÁNSKE 6. júna (WEBNOVINY) – Hádzanárky Slovenska prehrali v sobotu v Partizánskom v prvom dvojzápase play-off o postup na XIX. svetový šampionát v Číne (5. – 20. decembra 2009) s favorizovanou reprezentáciou Maďarska najtesnejším jednogólovým rozdielom 21:22 (9:11) a ich šance prebojovať sa po 14 rokoch na MS klesli. Zverenky trénera Ľubomíra Popluhára budú mať šancu na reparát budúcu nedeľu 14. júna, keď je v Nyíregyháze od 18.00 h na programe odveta na maďarskej palubovke.

Slovensko – Maďarsko 21:22 (9:11)

Zostavy a góly: Slovensko: Ž. Tóthová, Vaverková – Halásová 1, Trochtová, Stuparičová 2, Hodošková 1, Szöllösiová, Z. Janšáková 1, Jakubisová 4, Dubajová 6/4, Pajtášová 1, P. Popluhárová 3, Beňušková 2/1, M. Školková Maďarsko: O. Herrová, Pastrovicsová – O. Vértenová 3, Kovacsiczová 2, Orbánová 1, K. Tóthová 3, Szabóová, Szűcsová, T. Tóthová 7/2, Tomoriová 3, Bognárová 2, Szucsánszka 1, Hornyáková, Sopronyiová Pok. hody: 6/5 – 2/2, vylúčené: 2 – 8, rozhodovali: Maričová a Mašičová (obe Srb.), 1300 divákov

V úvode dominovali na oboch stranách obrany, slovenské družstvo podržala úspešnými zákrokmi brankárka Ž. Tóthová, a tak vypredaná hala v Partizánskom videla v prvej desaťminútovke len tri góly (1:2). Domáce nepustili favorita do výraznejšieho náskoku, po štvrťhodine bol stav 3:5. Naopak, oduševneným výkonom sa v 22. min po premenenom pokutovom hode Dubajovej dostali po prvý raz do vedenia (7:6). To si Slovenky držali až do stavu 9:8. Maďarkám potom pomohla výmena brankárok, keď O. Herrovú nahradila Pastrovicsová, ktorá zatiahla„„roletu“. V závere I. polčasu otočili trojgólovou šnúrou výsledok vo svoj prospech na 11:9. Zverenkám trénera Ľ. Popluhára vyšiel vstup do druhého dejstva, vyrovnali na 11:11 a aj naďalej držali krok so súperom. Koučovi SR vychádzali striedania, spojka P. Popluhárová po svojom príchode na palubovku skórovala trikrát a keď sa gólovo uviedla krídelníčka Z. Janšáková, domáce hráčky išli po dlhšom čase opäť do vedenia 17:16. Tešili sa z neho len chvíľu, v 48. min za stavu 18:19 Dubajová prvýkrát zaváhala zo sedmičky, vzápätí súper odskočil na rozdiel dvoch gólov (20:18). Štyri minúty pred koncom zvýšila maďarská kanonierka T. Tóthová na 21:19, ale Dubajová hneď kontrovala a vykresela nádej pre tím SR. Maďarky odpovedali gólom K. Tóthovej, no Stuparičová na druhej strane úspešne zakončila nahadzovačku a v poslednej minúte mali Slovenky výhodu dvojnásobnej presilovej hry, ktorú však nevyužili a napokon prehrali 21:22.