Aktualizované Zo Slovenska

Testovanie na štadióne: Komu odoberú vzorky na COVID-19 v bratislavskom mobilnom centre?

Veľkokapacitné miesta na testovanie by mali postupne pribudnúť aj v ďalších krajských mestách.

Ilustračný obrázok k článku Testovanie na štadióne: Komu odoberú vzorky na COVID-19 v bratislavskom mobilnom centre?
8
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ministerstvo zdravotníctva otvorilo prvé veľkokapacitné mobilné odberové miesto (MOM) v Bratislave. Denne by malo na ochorenie COVID-19 otestovať 500 až 600 ľudí. Potvrdila to hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Testovanie na štadióne

V hlavnom meste pribudlo takéto miesto v areáli štadiónu bývalého bratislavského Interu. Testovať sa podľa rezortu zdravotníctva budú tí, ktorí prídu peši či autom len s platným COVID passom. Na jeho získanie je potrebná registrácia cez elektronický formulár.

„Mobilné odberové miesto sa nachádza v priestoroch pri zadnom parkovisku v areáli štadióna. Na miesto navedú obyvateľov tabule. O vyšetrenie je možné požiadať prostredníctvom formulára na stránke korona.gov.sk. MOM bude k dispozícii sedem dní v týždni v časoch od 7.30 h do 11.30 h a popoludní od 13.00 h do 17.00 h. Vo veľkokapacitnom MOM na Trnavskej budú testovaní pacienti nad 10 rokov,“ komentovala hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Veronika Beňadiková.

Takéto veľkokapacitné miesta na testovanie by mali postupne pribudnúť aj v ďalších krajských mestách. Postupne by sa mali zriadiť v Trnave, Trenčíne a Banskej Bystrici.

Mobilné odberné miesto na štadióne v Bratislave
8
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM