Webnoviny - Svet

The Plastic People Of The Universe krstili album

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 27. januára (WEBNOVINY) – Nový album českej undergroundovej skupiny The Plastic People Of The Universe s názvom Maska za maskou pokrstil v utorok 26. januára v pražskom Paláci Akropolis bývalý československý a český prezident Václav Havel.

Album Maska za maskou, ktorý vyšiel 23. decembra, kapela pokrstila už 15. januára v londýnskej Queen Elisabeth Hall. V Paláci Akropolis sa krstným otcom stal bývalý prezident Václav Havel, ktorého predstavili ako nespievajúceho člena kapely. „Milí spoluobčania, vítam vás a som rád, že som tu. Polievanie albumov nemám rád, pretože sa tým album ničí a koniec koncov sa tým prichádza aj o šampanské. Ja namiesto toho, aby som polieval, tak sa napijem,“ vyhlásil Havel a pripil na počesť nového albumu. Skupina následne predstavila nové skladby ale aj staršie hity.

Nahrávka Maska za maskou je už deviatym štúdiovým albumom skupiny, ale len prvým od roku 2001. Obsahuje celkovo 13 skladieb, na ktorých sa autorsky podieľali gitarista Jan Karafiát, klávesák a spevák Josef Janíček a bývalý bubeník Ludvík Kandl. O texty sa postarali Vratislav Brabenec, J.H. Krchovský, Andrej Stankovič a Jiří Kolář. Koncom januára vyrazí skupina na turné po Českej republike, pričom koncertovať bude napríklad v Plzni, Karlových Varoch alebo Brne. Členovia The Plastic People Of The Universe sú osobnými priateľmi Václava Havla, ktorý im počas normalizácie pomáhal s organizáciou utajených koncertov na Hrádečku.

SITA/MEDIAFAX

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM