Zo zahraničia

Tínedžera vyhlásia za svätého? Pápež uznal zázrak "Božieho influencera"

Pápež František uznal druhý zázrak pripisovaný príhovoru blahoslaveného Carla Acutisa - talianskeho tínedžera, ktorý svoje počítačové znalosti využíval na šírenie katolíckej vierouky.

Ilustračný obrázok k článku Tínedžera vyhlásia za svätého? Pápež uznal zázrak "Božieho influencera"
Zdroj: TASR/AP

Pápežovým rozhodnutím sa otvára cesta k tomu, aby bol Carlo Acutis vyhlásený za prvého svätého z generácie mileniálov, uviedla agentúra AFP.

Blahoslavený tínedžer

Acutis bol vyhlásený za blahoslaveného v roku 2020, keď bol pápež František na návšteve v talianskom Assisi. Jeho telo bolo prenesené do tamojšej Svätyne vyzlečenia sv. Františka (Santuario della Spogliazione), ktorá je cieľom pútí.

Carlo Acutis sa narodil v Londýne 3. mája 1991 do majetnej talianskej rodiny, ktorá má významné postavenie v poisťovníctve. Ani jeden z jeho rodičov nebol nábožensky založený.

Boží influencer

V roku 2006 vo veku 15 rokov zomrel na leukémiu a ako webový dizajnér sa preslávil dokumentovaním eucharistických zázrakov a schválených mariánskych zjavení. Katalogizoval ich na webovej stránke. Pracoval aj ako administrátor webových stránok viacerých cirkevných inštitúcií.

Neoficiálne bol známy pod prezývkou „Boží influencer“. Pre svoju úlohu pri evanjelizácii prostredníctvom internetu bol Acutis vymenovaný za patróna minuloročných Svetových dní mládeže v Lisabone.

Katolícka cirkev učí, že zázraky koná iba Boh, ale svätí, o ktorých sa verí, že sú s Bohom v nebi, sa prihovárajú za ľudí, čo sa k nim modlia. Za zázrak sa považuje napríklad aj lekársky nevysvetliteľné uzdravenie, zjavenie alebo zachovanie telesných pozostatkov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM