Peter Handzuš Regióny

Tip na výlet: Tatranskou magistrálou z Popradského plesa na Sliezsky dom

Tatry vám ukážu svoju krásu či sa vydáte na niektorý štít, vysokohorskú chatu, alebo sa vyberiete na túru po červenoznačenej Tatranskej magistrále.

Ilustračný obrázok k článku Tip na výlet: Tatranskou magistrálou z Popradského plesa na Sliezsky dom
10
Galéria
Zdroj: TASR

Tatranská magistrála je dlhá viac ako 80 kilometrov. Na východe začína v obci Ždiar a končí v Jaloveckej doline v Západných Tatrách. Niekedy sa ako magistála uvádza len vysokohorský úsek od Podbanského po Veľké Biele pleso s dĺžkou 46,25km. Turisti dokážu celú magistrálu (Ždiar – Jalovecká dolina) prejsť za 4–6 dní, tí fyzicky zdatnejší aj rýchlejšie. Pre pohodlnú turistiku je vhodné si vysokohorský úsek Tatranskej magistrály rozdeliť na viac dní, alebo si môžete prejsť len jeden úsek tohoto chodníka vedúceho po južných svahoch Vysokých Tatier.

Jedna časť Tatranskej magistrály (značená červenou značkou) vás prevedie okolo Popradského plesa cez sedlo pod Ostrvou, okolo Batizovského plesa na Sliezsky dom. Na Popradské pleso sa dostanete pohodlne zo zastávky TEŽ Popradské pleso po modrej značke, alebo na magistrálu môžete nastúpiť aj na Štrbskom Plese. Zo Sliezskeho domu sa dostanete k zastávke električky alebo autobusu v Tatranskej Polianke po zelenej značke. Ak by ste si potrebovali túru skrátiť, žltou značkou sa z Batizovského plesa dostanete do Vyšných Hágov, kde má takisto zastávku autobus aj električka.

Najnáročnejšou časťou tejto túry je stúpanie serpentínami od Popradského plesa do Sedla pod Ostrvou, odkiaľ sa vám ale pri dobrom počasí naskytne pekný výhľad na Chatu pri Popradskom plese v Mengusovskej doline a do Zlomiskovej doliny.

Zdroj: Dnes24.sk

Popradské pleso zastávka TEŽ – Popradské pleso cca 1:00 hod.
Popradské pleso – Sliezsky dom cca 3:30 hod.
Sliezsky dom – Tatranská Polianka cca 1:30 hod.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM