Zo Slovenska

TIPY NA VÍKEND: Devín zachutí po ríbezliach, Turecká po bryndzových haluškách

Prázdniny sú v plnom prúde a s nimi aj množstvo podujatí. Rozhodne si nenechajte ujsť 22. ročník súťaže Majstrovstvá Slovenska a Európy vo varení a jedení halušiek v Tureckej. Ak to máte bližšie na Devín, tam zas budú rozvoniavať ríbezle.

Ilustračný obrázok k článku TIPY NA VÍKEND: Devín zachutí po ríbezliach, Turecká po bryndzových haluškách
Zdroj: TASR

V našom pravidelnom programe na víkend vám prinášame prehľad podujatí a akcií, ktoré sa uskutočnia v najbližších dňoch.

Bratislavský kraj

Bratislavským Devínom sa bude v sobotu (16.7.) niesť vôňa ríbezlí. Pod rovnomenným Hradom Devín sa totiž uskutoční kulinársko-kultúrno-hudobné podujatie Ríbezľový Devín. Jeho cieľom je nielen spropagovať samotné ovocie, ale aj dlhoročnú tradíciu výroby ríbezľového vína. Podujatie sa bude konať od 10.00 do 22.00 h, v prípadne nepriaznivého počasia sa akcia presunie do miestneho kultúrneho domu.

Po podobných akciách vo väčších svetových mestách sa túto sobotu už aj Bratislava chystá na prvé veľké „chytanie pokémonov“. Miesto: Fanúšikovia hernej novinky Pokémon Go z hlavného mesta a okolia sa rozhodli stretnúť túto sobotu o 15.00 na Rybnom námestí.

V sobotu o 12.00 h začína Pivný mini rock festival. Miesto: Pub u Koňa v Malackách.

O 14.00 h štartuje Bratislavský festival seniorských súborov. Účinkuje Dúbravanka, Senioranka, Susedy z Vrakune a ďalší. Miesto: amfiteáter, Valachovej ulica v Bratislave – Dúbravke.

Čítajte aj: Viete, kde v Bratislave nájdete obrovské slnečné hodiny?

Trnavský kraj

V sobotu popoludní sa uskutoční otvorenie 10. ročníka festivalu Vrbovské vetry. Miesto: Vrbové, štadión.

Trenčiansky kraj

Víkend bude patriť slávnostnému otvoreniu Beckovských slávností. Začiatok: o 12:50 h v sobotu. Miesto: hrad Beckov.

Nitriansky kraj

Pri príležitosti 24. výročia vyhlásenia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky sa v piatok 15. júla o 19.00 hodine v Dražovciach pri Kostolíku rozhorí vatra.

Žilinský kraj

V sobotu o 09.00 h začína 14. ročník osláv zvrchovanosti obce Stará Bystrica v okrese Čadca. Podujatie bude aj v nedeľu. Nedeľa sa bude niesť v rytme folklóru. O 13.30 h začína otvorenie 24. ročníka folklórnych slávností pod Pilskom a Babou horou. Miesto: Sihelné, amfiteáter.

Banskobystrický kraj

Rozhodne si nenechajte ujsť ďalší – už 22. ročník súťaže – Majstrovstvá Slovenska a Európy vo varení a jedení halušiek v Tureckej , známu prehliadku ľudových remesiel spojenú s predajom tradičných výrobkov a nezabudnuteľný kultúrny zážitok – Halušky FEST Turecká 2016. Podujatie sa uskutoční v prázdninových dňoch v termíne 15. a 16. júla 2016.

Plážové kúpalisko v Banskej Bystrici sa v sobotu 16. júla stane dejiskom netradičnej akcie. Pre návštevníkov bude pripravená rekonštrukcia rytierskeho turnaja z konca 14. storočia, spojená s ukážkami života v rytierskom tábore a bohatým sprievodným programom.

V nedeľu o 09.30 h štartuje 15. ročník Národného výstupu na Sitno. Miesto: jazero Počúvadlo.

Prešovský kraj

V pivárni Stará Dúbrava vás čaká 13. BB Country bál. Jedinečné podujatie známej prešovskej kapely, ktoré má úspešnú dlhoročnú tradíciu, sa koná v rámci Prešovského kultúrneho leta 2016 v útulnom prostredí Starej Dúbravy a ponúka kvalitnú zábavu v štýle klasickej country hudby, súťaže, možnosť občerstvenia, opekanie špekačiek na ohni a ďalšie prekvapenia. Vstup voľný. Čas: sobota, od 18.00 hodiny.

V rámci Tatranského kultúrneho leta sa už 13. rok po sebe uskutoční divadelný festival Stretnutia. Počas troch dní (15. – 17.7.) môžu diváci vidieť štyri predstavenia, z ktorých je jedno venované deťom.

Druhé nočné predstavenie sa uskutoční v sobotu (16.7.) o 21.15 h v altánku lomnického parku, kde sa predstaví popradské Divadlo Commedia s hrou Keď muži plačú.

V rámci festivalu sa deti môžu tešiť v nedeľu (17.7.) o 16.00 h na rozprávku Zabudnutý čert v podaní Divadla na predmestí zo Spišskej Novej Vsi.

Košický kraj

Od 15. júla až do 3. augusta si môžete vychutnať festival, ktorý organizuje Knižnica pre mládež mesta Košice v spolupráci s vydavateľstvom a kultúrnou agentúrou Větrné mlýny, Brno. Prísť môže každý.

Zoolander 2. Nedeľu si môžete užiť filmovo pod holým nebom. O 21:00 h sa v amfiteátri začne komédia pod taktovkou známeho Bena Stillera, ktorý v nej hrá dokonca hlavnú úlohu.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM