To je šéf ako zo sna! Zamestnancom rozdal DRAHÉ darčeky: Bolo medzi nimi aj nové AUTO
Tento šéf vie, ako motivovať svojich zamestnancov. Potešil ich tak napríklad dovolenkou alebo novučičkým autom.
Tak tomu sa povie nadriadený! Mladý šéf úspešne londýnskej firmy sa pred Vianocami rozhodol potešiť svojich zamestnancov drahými darčekmi. Ako informujú Novinky.cz, ich hodnota každý rok rastie. Tento rok si tak napríklad jeden z jeho zamestnancov odniesol úplne nové auto.
Parádne darčeky
Benjamin Samuel Leslie má 26 rokov. Začínal v reklame, no od roku 2019 vedie vlastnú firmu Connect Management, ktorá sa špecializuje na sociálne siete. A firma žne úspechy. Vďaka tomu Benjamin už tretí rok v rade zamestnancom rozdal prémiové darčeky.
Tento rok sa ich suma vyšplhala na 100-tisíc libier (vyše 114-tisíc eur). Okrem telefónov a tabletov sa medzi vianočnými darčekmi objavila aj dovolenka v Barcelone alebo úplne nové auto Range Rover Evoque za 44-tisíc libier (viac ako 50-tisíc eur).
Hoci majiteľ firmy presne nešpecifikoval, akým spôsobom darčeky rozdával, upresnil, že každý deň pred Vianocami vybral zamestnanca a predajcu dňa, ktorí si odniesli dary. Jeho systém navyše vôbec nezohľadňuje, ako vysoko v hierarchii firmy je ktorý zamestnanec. Z nového auta sa tak tento rok tešila kolegyňa, ktorá vo firme pracuje len štyri mesiace.
Chce, aby boli spokojní
Podľa Benjamina na úspech potrebujete veľa pracovať. Okrem toho ale zamestnanci potrebujú vhodné podmienky a odmeny za služby pre firmu. „Chceme, aby ľudia každý deň chodili do práce a dali do toho všetko. Zároveň im chceme vytvoriť to najpríjemnejšie prostredie, pretože čím spokojnejší sú zamestnanci, tým lepšie sú pracovné výkony a morálka,“ prezradil.
Okrem predvianočných darčekov sa ich preto snaží motivovať aj inak. Koncom roka preto pre zamestnancov zaplatil dvojdňový pobyt, kde sa venovali športovým aktivitám a večer potom vyhlásil firemné ocenenia. Inokedy ich zobral do supermarketu a dal im minútu a pol, aby nabrali čo najviac jedla. Čo stihli nabrať, to potom venovali potravinovej banke.
Svojím príbehom sa nechce chváliť, no bol by rád, aby inšpiroval aj iných šéfov, aby sa lepšie starali o svojich zamestnancov. Už teraz vyčleňuje približne desať percent zo zisku, ktoré investuje späť do starostlivosti o zamestnancov.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.