Webnoviny - Svet

TOKOŠ: Rozhodnutie o prestupe je na Muchovi

WEBNOVINY.SK

Foto: VARŠAVA 18. januára (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový brankár Ján Mucha ml. sa stále nerozhodol, s ktorým európskym tímom spojí svoju ďalšiu budúcnosť. O 27-ročného gólmana poľskej Legie Varšava je veľký záujem po celom starom kontinente, čo pre agentúru SITA potvrdil jeho manažér Jozef Tokoš. Podľa jeho slov by rozhodnutie malo padnúť v najbližších dňoch.

„Celá situácia okolo Janka Muchu sa našťastie teraz trochu upokojila. V sobotu sa podľa dohody pripojil k svojim spoluhráčom z Legie, odtrénoval prvý tréning a potom sa s mužstvom presunul na sústredenie do španielskej Malagy, kde sa nachádza aj teraz,“ opísal program svojho mandanta počas uplynulých niekoľkých dní Jozef Tokoš. Licenčný agent Slovenského futbalového zväzu (SFZ) nechcel komentovať množiace sa informácie zahraničných médií o záujemcoch o Muchove služby, čo-to však prezradil: „Momentálne nič nie je rozhodnuté. Máme na stole konkrétne ponuky, nechcem však hovoriť o tom, koľko ich je a ani z akých sú klubov. Všetko je teraz na Jankovi, on sa musí rozhodnúť, kam pôjde.“

Aktuálnu reprezentačnú slovenskú brankársku jednotku by podľa rôznych zahraničných portálov veľmi radi videli vo svojich kádroch anglické tímy Tottenham Hotspur a FC Everton, škótsky Glasgow Rangers, ako aj turecký Trabzonspor. „Jeho rozhodnutie bude záležať aj na pohybe na brankárskom trhu, ktorý je momentálne pokojný. Akonáhle sa niečo rozhýbe, bude to plus aj pre nás. Na Jankove rozhodnutie netrpezlivo čaká aj vedenie Legie, s ktorou som neustále v kontakte. Ak by napokon išlo len o predzmluvu s platnosťou od leta, nemuseli by sme sa až tak ponáhľať,“ dodal Jozef Tokoš.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM