Katarína Jankeje Hokej

Zápasy s Detvou našim hokejistom žiaľ nevychádzajú. V sezóne sa s ňou Topoľčanci stretli už niekoľkokrát, no vždy bez úspechu. Tentokrát Detva vyhrala naozaj tesne.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčanci stratili dôležité body: Rozhodujúci gól v Detve padol 13 sekúnd pred koncom

Lepšie sa chopili úvodu domáci hráči, počas prvej tretiny viackrát ohrozili topoľčiansku bránu, šance však ostali nevyužité. Druhá časť mala podobný scenár, Detve sa podarilo otvoriť skóre až v 36. minúte. (1:0). Zverenci trénera Miroslava Nemčeka využili v tretej tretine presilovú hru, v 49. minúte dorovnal Pavlíček na 1:1.

Aj napriek veľkej snahe, sa Topoľčancom výsledok udržať nepodarilo. 13 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času totiž domáci rozhodli o víťazstve Detvy 2:1.

HC Topoľčany sa aj po prehre drží na ôsmej priečke, Spišská Nová Ves však na našich hokejistov stráca iba jediný bod. Prvá liga bude pre Topoľčancov pokračovať aj medzi sviatkami, v pondelok 28. decembra doma privítajú Humenné a 30. decembra zase Michalovce.

HC 07 Detva – HC Topoľčany 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 36. Fekiač, 60. Hajnik – 49. Pavlíček.