Webnoviny - Svet

TOPOĽČANY: Babičku prepadli v dome dvaja mladíci

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto Foto: BRATISLAVA/TO­POĽČANY 3. septembra (WEBNOVINY) – Policajti odhalili páchateľov, ktorí začiatkom júla prepadli 89-ročnú starenku v jej dome v Šalgovciach v Topoľčianskom okrese. Obvineniam z lúpeže a porušovania domovej slobody už čelí iba 17-ročný Miroslav a o tri roky starší František z Topoľčian.

Dôchodkyni ukradli peniaze, pohrozili jej, že sa ešte vrátia. Jeden z páchateľov sa do domu dostal cez pootvorené špajzové okienko. Keď sa chystal cez vchodové dvere pustiť svojho komplica, prekvapila ho domáca pani, ktorá začala kričať o pomoc. Páchateľ ju sotil na zem a ohrozoval ju nožom, ktorý zobral z kuchyne.

Druhý zatiaľ prehľadával izby, v kuchyni ukradli peňaženku so 130 eurami. Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, starenku vystrašili ešte tým, že si o tri dni prídu po ďalšie peniaze, nech sa to neopováži oznámiť polícii, lebo ju zabijú. Babička sa napriek tomu obrátila na policajtov. Obvineným mladíkom teraz hrozí trest na sedem až 12 rokov, v prípade mladistvých sa trest znižuje na polovicu.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM