Webnoviny - Svet

Topoľčany zrekonštruujú tri základné školy

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA NITRA 26. januára (WEBNOVINY) – Mesto Topoľčany zrekonštruuje tri základné a tri materské školy. Peniaze získalo z eurofondov. Nový šat dostanú základné školy na Škultétyho ulici, Tribečskej a Hollého ulici a materské školy na Škultétyho, Tribečskej a na ulici Janka Kráľa. “V súčasnosti už rekonštruujeme jednu základnú školu a na ostatné sú vyhlásené verejné obstarávania,” povedal pre agentúru SITA primátor Peter Baláž.

Pre krízu nebude samospráva v tomto roku realizovať vlastné projekty, ale len spolufinancovať investície, na ktoré získala peniaze z eurofondov. Okrem rekonštrukcie škôl a škôlok to bude regenerácia centra mesta a zriadenie dotrieďovacieho dvora. “To sú naše priority a tie by sme chceli v roku 2010, možno v roku 2011 dofinancovať. Máme to vykryté aj v rozpočte mesta,” uviedol Baláž. Výstavbu priemyselného parku mesto odložilo na obdobie po kríze.

Dotrieďovací dvor by mal byť hotový do 30. júna tohto roku. Vznikne pri rieke Nitra, kde chce mesto centralizovať odpadové hospodárstvo. V súčasnosti tam už je kompostáreň. “Budujeme aj environmentálnu učebňu, kde by sme chceli deti zo základných a stredných škôl učiť o odpadovom hospodárstve a nasmerovať ich na to, aby odpad separovali,” doplnil primátor.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM