Webnoviny - Svet

Topoľčianky sa pripravujú a prvý deň koní

WEBNOVINY.SK

NITRA 29. mája (WEBNOVINY) – Národný žrebčín Topoľčianky na piatok 1. júna pripravuje prvý ročník celoslovenského podujatia Deň koní.

Organizuje ho v spolupráci so Slovenskou jazdeckou federáciou, Zväzom chovateľov koní na Slovensku, Závodiskom Bratislava a Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre.

Počas Dňa koní otvoria svoje brány pre verejnosť jazdecké kluby a chovateľské zariadenia. Program v žrebčíne bude orientovaný najmä na deti a mladých ľudí.

„Cieľom podujatia je predstaviť mladým ľuďom systém chovu koní a športových možností s koňmi. I keď chov týchto zvierat je veľmi drahý, určite je lacnejší ako liečba drogovo závislých,“ povedal riaditeľ Národného žrebčína Topoľčianky Michal Horný.

Verejnosť bude môcť navštíviť stajne a pastviny, od 9:00 bude verejný tréning parkúrových, drezúrnych a záprahových koní, o 12:00 verejný tréning voltížneho oddelenia spojený s náborom nových cvičencov.

O 13:00 bude jazda kočom s lipicanským dvojzáprahom. Vstup na podujatie je zdarma.

„Pri žrebčíne funguje jazdecký klub, ktorý má zhruba 70 členov, na koni jazdia deti už od piatich rokov,“ dodal Horný.

Podujatie sa v piatok koná aj v Jazdeckom a výcvikovom centre Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. V programe sú ukážky jazdenia, rôznych spôsobov ošetrovania koní a jazdeckého výcviku, využívania koní na rehabilitáciu či vozenie detí na koňoch. Na akcii sa budú podieľať aj pedagógovia a študenti študijného programu hipológia.

Zväčšiť mapu

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM