LULA Správy Zo Slovenska

TOTO je najnovší model lietajúceho auta: Svetová premiéra bude v Monaku

Spoločnosť AeroMobil prichádza s najnovšou generáciou lietajúceho auta. Nový model predstaví na svetovej výstave superáut v Monaku.

Ilustračný obrázok k článku TOTO je najnovší model lietajúceho auta: Svetová premiéra bude v Monaku
Zdroj: AeroMobil

Spoločnosť AeroMobil, ktorá stojí za vývojom lietajúceho auta, predstaví svoj najnovší model na Svetovej výstave superáut Top Marques Monaco už 20. apríla. Informuje o tom spoločnosť Aeromobil. „Najnovší model si budú môcť návštevníci výstavy pozrieť v priestoroch Grimaldi Forum v Monaku od 20. do 23. apríla,“ uvádza spoločnosť.

Nový model vylepšili

Podľa slov spoločnosti AeroMobil, bude nový model prvým komerčne dostupným vozidlom so stovkami vylepšení v oblasti dizajnu a technológií v porovnaní s prototypom uvedeným vo Viedni pred dva a pol rokom. „AeroMobil je kompletne integrované lietadlo a zároveň plne funkčné štvorkolesové vozidlo s hybridným pohonom. Dokonalá kombinácia funkčností leteckej a automobilovej dopravy prináša novú éru efektívneho a zaujímavého cestovania, ktoré používateľom ponúka bezkonkurenčnú možnosť dopravy na ceste aj vo vzduchu,“ dodáva AeroMobil.

Predstavia ho záujemcom aj investorom

Na výstave si budú môcť najnovšiu generáciu lietajúceho auta zo Slovenska pozrieť aj potenciálni záujemcovia. ​„V Monaku ho predstaví prvým potenciálnym zákazníkom a budúcim investorom,“ prezradila spoločnosť AeroMobil. Ako uvádza AeroMobil, tím stojaci za najnovším modelom lietajúceho auta, vedený generálnym riaditeľom Jurajom Vaculíkom a technickým riaditeľom Douglasom MacAndrewom, postavil vozidlo v súlade s existujúcimi regulačnými rámcami platnými pre autá aj lietadlá.

Zdroj: AeroMobil
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie