Regióny

Toto sme v Michalovciach ešte nemali: Nový obytný komplex ponúkne aj možnosť dobíjania elektromobilov

Obytný komplex s názvom Gold park začal budovať súkromný investor v meste Michalovce. Prvé byty chce odovzdať záujemcom v závere budúceho roka. Prečítajte si novinky...

Ilustračný obrázok k článku Toto sme v Michalovciach ešte nemali: Nový obytný komplex ponúkne aj možnosť dobíjania elektromobilov
Zdroj: Dnes24.sk

Nedávno sme vám priniesli článok o sídlisku duchov, ktoré sa mení na Gold Park. Prinášame vám ďalšie novinky z úst developéra, ktorý sa rozhodol realizovať svoj projekt v michalovskej časti Stráňany, na Sídlisku SNP. Vyhliadol si tu nedobudovaný skelet obytného domu, ktorý chce sfinalizovať do modernej podoby.

Nové byty v Michalovciach

Stavebný projekt odštartoval v uplynulých dňoch. „Pripravujeme stavenisko čistením okolia stavby a odvozom smetí,“ informovala zástupkyňa investora – MADIP INVESTMENT, s. r. o., Alžbeta Danciová. Ten podľa jej slov plánuje realizovať projekt po etapách. Prvú chce ukončiť v závere budúceho roka. V prvej etape má vzniknúť v dvoch vchodoch osem jednoizbových, sedem dvojizbových, 21 trojizbových bytov a štyri takzvané penthousy. Ide o veľkometrážne byty na dvoch poschodiach. Ráta sa aj s jedným bytom pre hendikepovaných a troma nebytovými priestormi.

Oddychový altánok

V tejto fáze sú plánované práce i v okolí a na nádvorí bytového komplexu. Pribudnúť by tam mali ihriská pre minigolf a petanque, fontána, detské ihrisko a oddychový altánok. „Následne sa podľa dopytu dokončia ďalšie vchody, spolu ich bude osem. Druhá a tretia etapa bude pozostávať z dokončenia celého obytného komplexu, kde sa bude nachádzať ďalších 143 bytov a nebytových priestorov,“ ozrejmila Danciová. Ceny bytov sa budú pohybovať od 800 eur za štvorcový meter. „Predpokladané náklady na trojizbový byt, obývaný troma osobami, pri štandardnom využívaní energií nepresiahnu 50 eur za mesiac. Celý komplex dosiahne energetickú triedu A. Obyvatelia nebudú platiť za prevádzku výťahu a za elektrinu spotrebovanú v spoločných priestoroch, pretože na streche budú fotovoltaické panely,“ priblížila Danciová.

Investor ďalej sľubuje viaceré alternatívy vykurovania, centrálny satelitný prijímač, videovrátnika s farebnou obrazovkou, bezpečnostné vchodové dvere s protipožiarnou vložkou či vstupy do vchodov s čipovou identitou bez kľúča. Areál bytového komplexu by mal zároveň ponúkať možnosť dobíjania elektromobilov.

Môže vás zaujímať:

Ako bude vyzerať po novom michalovské sídlisko duchov? VIZUALIZÁCIE vnútri…

Čítajte ako prví: Sídlisko duchov sa čoskoro premení na Gold Park! FOTO

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM