Svet

Miliardová loď s noblesou Titanicu. Plaviť sa na tejto kráske by bol zážitok. A poriadne drahý

Ak by sme vedľa nej položili Eiffelovu vežu, francúzska pýcha by šla bokom. Pojme dvojnásobok ľudí ako bratislavské Národné tenisové centrum a za jej celkovú hodnotu by ste mohli v najdrahšom hoteli sveta v Ženeve zotrvať 4 a pol roka.

Presne 1666 nocí. Tak dlho by ste mohli bývať v prepychovom ženevskom hoteli, keby ste mali na účte sumu, ktorá zodpovedá cene luxusného plavidla na obrázku. Alebo si napríklad kúpiť viac než 16 miliárd rožkov, vyše 21 miliónov kartónov piva či 50 632 hodiniek, akými sa v minulosti blysol premiér Robert Fico.

Najväčšia v histórii?

Morskej harmónii patrí prívlastok najväčšia loď sveta. Inak by to pri enormných nákladoch ani nešlo.

Má 19 palúb a 10 podlaží. Zmestí sa na ňu vyše 6300 pasažierov, nepočítajúc 2100 členov posádky. Pasažieri sa môžu prejsť po palube dlhej zhruba 360 metrov.

Atrakcií je tu od výmyslu sveta. Lezecká stena, jacuzzi, ihrisko na americký futbal, bedminton i tenis, simulátor surfovania, kasíno, reštaurácie, bary, kiná i divadelné sály.

Pobyt na nej nie je pre bežných smrteľníkov. Len za pohár Martini zaplatíte takmer sto eur. Odhaduje sa, že jedna plavba by mala stáť v závislosti od dĺžky trasy od 1800 do 3600 eur.

PREČÍTAJTE SI AJ: Ďalšia rana pre kiná. Sociálne médiá prehĺbili svoj vplyv vo svete filmu

Megalomani z Ameriky

Morskú harmóniu zostavil tím francúzskych inžinierov na základe požiadavky spoločnosti Royal Caribbean Cruises Ltd (RCCL) z USA. Tá si bola od začiatku vedomá megalomanskej stavby, a tak tu máme najdrahšiu loď, akú kto kedy postavil.

Prvá plavba čaká honosné plavidlo v nedeľu (15. mája). Pohne sa z francúzskeho Saint-Nazaire a namieri si to do neďalekého Anglicka, konkrétne do Southamptonu. O sedem dní neskôr by malo byť v Barcelone, kde sa chystá honosná party.

Pre RCCL toto nie je prvý takýto luxusný a zároveň výrazne finančne náročný projekt. Už skôr podporila výstavbu iných dvoch lodí, ktoré sa aktuálne nazývajú ako sestry Morskej harmónie. Konkrétne ide o Morské čaro a Morskú oázu, tie sú ale výrazne menšie.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM