Webnoviny - Svet

Tour de France zrejme bez Velitsa

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Michal Burza BOURG-SAINT-ANDÉOL 8. júna (WEBNOVINY, AFP) – Slovenského cyklistu Petra Velitsa postretla v utorkovej 2. etape pretekov Critérium du Dauphiné Libéré veľká smola, keď si pri páde v záverečnom špurte zlomil kľúčnu kosť. Pre 25-ročného cyklistu jazdiaceho vo farbách tímu HTC-Columbia to s najväčšou pravdepodobnosťou znamená vynútenú neúčasť na vrcholných pretekoch sezóny Tour de France (3. – 25. júla), kde sa už predstavil vlani aj predvlani. Táto skutočnosť je pre slovenského pretekára o to smutnejšia, že sa už ocitol v širšej nominácii svojho družstva na TdF 2010.

„Ak by aj bol do štartu Tour de France v poriadku, bude mať najazdených málo kilometrov,“ vyjadril sa športový riaditeľ HTC-Columbia Allan Peiper. Lekárske testy v najbližších dňoch rozhodnú o tom, či sa talentovaný slovenský cyklista bude musieť podrobiť operačnému zákroku.

Velits podľa utorkových výsledkov utrpel pád v cieľovej ochrannej zóne pri špurte v Bourg Saint Andéol, keďže sa mu napriek konečnému 161. miestu v etape zarátal do výsledkov čas víťaza a v celkovom poradí zostal na 20. mieste s odstupom 20 sekúnd za lídrom Albertom Contadorom. Majstra sveta do 23 rokov z roku 2007 Velitsa prenasleduje v poslednom čase smola, lebo pri svojom predchádzajúcom štarte na pretekoch Okolo Bavorska pred vyše týždňom si zlomil jednu z kostičiek v ruke a istý čas mu musela ruku spevňovať dlaha. Napriek tomu dal o sebe vedieť hneď v 1. etape pretekov Critérium du Dauphiné Libéré, keď v záverečnom špurte obsadil výborné 2. miesto.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM