Webnoviny - Svet

Toyota sťahuje autá Lexus pre problémy s riadením

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP TOKIO 20. mája (WEBNOVINY) – Japonská automobilka Toyota Motor Corp informovala, že pre problémy s riadením plánuje stiahnuť z trhu štyri modely značky Lexus. Toyota pravdepodobne stiahne 4 500 áut predaných v Japonsku a 3 800 áut predaných v USA. Celosvetovo by mala automobilka stiahnuť až 11 500 automobilov, pretože autá, ktorých by sa plánovaný krok mal dotknúť, sa predávali aj v Európe a Číne. Povedal to hovorca spoločnosti Mieko Iwasaki.

V Japonsku bolo zaznamenaných na automobilového výrobcu 10 sťažností, počet sťažností v USA nie je známy. Povedal to hovorca spoločnosti v USA Brian Lyons. Ďalej dodal, že spoločnosť nevie o žiadnych zraneniach ani nehodách spojených s týmto problémom. Dodávky automobilov Lexus, modelu LS, na americký trh zastavila spoločnosť 14. mája, povedal Lyons. Spoločnosť Toyota zatiaľ neuviedla, kedy obnoví dodávky týchto automobilov.

Automobilka stiahla v roku 2009 a 2010 celosvetovo viac ako 8 miliónov áut značky Toyota a Lexus, najmä kvôli nechcenému zrýchľovaniu vozidiel.

SITA, Reuters

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM