Sh Správy

TRAGÉDIA V PREŠOVE: Ľudia sa mobilizujú, pomoc obetiam prichádza z celého Slovenska

Pomôcť môžete aj vy. Viac informácií v článku.

Ilustračný obrázok k článku TRAGÉDIA V PREŠOVE: Ľudia sa mobilizujú, pomoc obetiam prichádza z celého Slovenska
35
Galéria

V piatok dopoludnia došlo v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove k masívnemu výbuchu plynu. Požiar sa rozšíril po celej bytovke, na balkónoch bolo vidieť uväznených ľudí.

Pomoc online

Obyvatelia bytového domu prišli razom o všetko. Po príchode z práce ich bude čakať smutný pohľad na zvyšky toho, čo bolo doteraz ich domovom. Ak mali doma domáceho miláčika, prišli aj o neho. Nezostal im nábytok ani oblečenie. Nič. Na Facebooku vznikla skupina, v ktorej sa ľudia mobilizujú a organizujú zbierku oblečenia, potravín, hračiek, školských pomôcok či nábytku, ktorý sa obetiam tragédie neskôr bude hodiť.

Reštaurácie ponúkajú jedlo a nápoje zadarmo, jedna z prešovských taxi služieb ponúka pomoc s odvozom zdarma.

Na Volgogradskej ulici č. 1 je zabezpečené pre ľudí dotknutých výbuchom zabezpečené náhradné ubytovanie. Na túto adresu je možné priniesť potravinovú pomoc, najmä balené potraviny (voda, pečivo a pod.), informuje mesto Prešov. Deky, šatstvo a iné potrebné veci sa zhromažďujú v priestoroch ZŠ na Mukačevskej a ZŠ na Prostějovskej u­lici.

Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici. Číslo transparentného účtu: SK90 7500 000­0 0040 0859 1­229 Variabilný symbol: 6122019

Do pomoci sa zapojilo aj obchodné centrum Eperia Prešov poskytnutím potravín, hygienických potrieb, šatstva a darčekových kariet na nákup oblečenia. Potravinovú pomoc aktuálne zabezpečuje aj Slovenský Červený kríž a spoločnosť Lidl Slovensko. Informácie k záchytným miestam a ubytovaniu nájdete TU.

Obete tragédie

Na mieste zasahujú záchranári a hasiči z Prešova, Bardejova, Žiliny, Sabinova, Levoče, Humenného a Košíc. Sú hlásené obete, počet zranených stále rastie. Niekoľko osôb je podľa svedkov aj na streche domu.

V blízkej škole na Mukačevskej ulici je zriadený krízový štáb. V meste je vyhlásená mimoriadna situácia. Podľa informácií Polície SR hrozí kolaps budovy a ďalšie výbuchy.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie